İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Kazan Dairesi Kurulumu Hakkında Merak Edilenler

Kazan dairesi kurulumu kesinlikle uzman bir ekip tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Özellikle alanında gerekli sertifikasyon ve eğitimleri almış kişiler tarafından yapılmayan kazan dairesi kurulumları tehlike arz ettiğini unutmamak gerekir.

Kazan dairesi kurulumu öncesinde ihtiyacın ne olduğu ve kurulacak sistemin bu ihtiyacı karşılayıp karşılamayacağı hesaplanmalıdır. Kazan dairesi kurulumu ısıtılacak alanın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak farklı boyutlarda kurulabilmektedir.

Küçük ve orta büyüklükteki kazan dairesi kurulumu genellikle apartman daireleri için tercih edilir. Daha büyük alanlar için büyük çapta kazan dairesi kurulumları da yapılmaktadır.


Kazan dairesi kurulumu genellikle apartmanların bodrum katında konumlandırılmaktadır. Bodrum katının boş, izole ve günlük kullanım dışı olması bu kurulumları elverişli hale getirmektedir. AVM, plaza, fabrika gibi alanların ihtiyacı için çok daha büyük alanların gerekmesi kazan dairesi kurulumlarını dışarıda müstakil bir alanda olmasına neden olur.


Kazan Dairesi Kurulumu Yapılacak Alan Nasıl Olmalıdır?


Kazan dairesi kurlumu her ne kadar belli başlı yer kaplayacak olsa da etrafında kazanın tipine göre mutlaka ekstra alanlar olması gerekmektedir. Kazan dairesi kurulumu esnasında dikkat edilmesi gerekenlere maddeler halinde bakacak olursak;


Kazan Dairesi Özellikleri Nelerdir?


Kazan daireleri türüne göre pek çok farklı özelliğe sahiptir. Katı, sıvı ve gaz yakıt kullanarak çalışan farklı kazan türleri bulunmaktadır. Kazanlar genel anlamı ile katı, sıvı ya da gaz yakıtın kimyasal enerjisini yakarak ısı enerjisine dönüştürmektedir.

Böylece taşıyıcı borular yardımı ile ısıtılmak istenen alanda gerekli sıcaklık sağlanmaktadır. Kazan dairesi içerisinde bulunan kazanlar yerin ihtiyacı doğrultusunda gerekli boyutlarda seçilerek kurulabilmektedir. Büyük alanlarda yüksek verimlilik sağlayan ve yeterli ısıyı sağlayabilen kazanlar tercih edilir.


Kazan Çeşitleri Nelerdir?


Kazan dairelerinde kullanılan kazanlar malzeme türüne göre ve yakıt cinsine göre iki alt başlıkta çeşitlenmektedir. Malzeme türüne göre olan kazan çeşitlerine bakacak olursak;


Yakıt türüne göre kazan çeşitlerine maddeler halinde bakacak olursak;


Kazan Dairesi Kurulumu Fiyatları


Kazan dairesi kurulumu fiyat bakımından pek çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Özellikle kazan sisteminin türü, boyutu ve özellikleri fiyatlandırmayı etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Uzun vadede büyük tasarruf sağlayan kazan dairesi sistemleri kurulum aşamasında da oldukça ekonomik bir yöntemdir.


İso mühendislik olarak kuruluşumuzdan bugüne pek çok müşterimize kazan dairesi kurulumu yaparak enerji tasarrufu sağladık. Referanslarımıza ve projelerimize web sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Her biri alanında uzman kadromuz ile enerji tasarrufu sağlayacağınız kazan dairesi kurulumu ve destek taleplerinizi web sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp