İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Kazan Dairesi Sistemi

Kazan dairesi sistemi günümüzün en çok tercih edilen ısınma sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kazan dairesi sistemleri hakkında pek çok soru işareti insanlar tarafından sorulmaktadır. İso Mühendislik olarak kazan dairesi sistemlerinde tüm sorularınız alanında uzman ekibimiz tarafından cevaplanmaktadır.


Kazan dairesi sistemleri genel olarak apartman, toplu yaşam alanı gibi yerlerin ısıtmasında kullanılan bir yöntemdir. Gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu sistem, verimlilik ve tasarruf anlamında büyük artı sağlamaktadır.


Kazan Dairesi Sistemi Yeni Bir Sistem mi?


Oldukça eski bir teknoloji olan kazan dairesi sistemi günümüz teknolojisi ile birlikte gelişmiş ve tasarruf anlamında büyük artı sağlamaktadır. Fatura maliyetlerinde oldukça ciddi seviyelerde tasarruf sağlayan kazan dairesi sistemi ilgisi yüksek bir yöntemdir.


Kazan dairesi sistemlerinde en avantajlı taraf işletme içerisine ya da dışarı da bağımsız bir yapıya uygulanabilmeleridir. Apartmanların dışında hastane, AVM, cami gibi pek çok farklı yapıda kazan dairesi sistemleri kullanılır. Uygulanacak olan yapıda gerçekleştirilecek revizyonlar sonrasında kazan dairesi sistemlerini kurmak daha düşük maliyetli ve sorunsuz olacaktır.


Kazan Dairesi Sistemi Performansı Nasıl?


Kazan dairesi sistemleri ile birlikte dengeli bir ısı aktarımı sağlanır ve performans bakımında maksimum verimlilik alınırken ısı kaybı tarafında ise enerji kaybı minimize edilmektedir. Bu durum göz önüne alındığında en çok tercih edilen sistemler arasına girmektedir.


Kazan dairesi sisteminde kullanılan su devir daim mantığı ile ısıtma radyatörlerine iletilmekte ve böylece ortamın ısıtılması sağlanmaktadır. Bu sayede daha az enerji tüketimi ile birden fazla ortam ısıtılmakta ve çevre koruması sağlanmaktadır.


Kazan dairesi sistemleri kullanılan yakıt türüne göre kendi içerisinde farklı sistemlere ayrılmaktadır. Bu sistemlere maddeler halinde bakacak olursak;


Kaskat Sistemler adından da anlaşılacağı gibi kaskat kurulum ile gerçekleştirilen bir kazan dairesi sistemidir. Apartman veya çok katlı binalarda ısıtma amacı ile kullanılmaktadır. Kaskat sistemlerde yoğuşmalı kazan sistemleri en çok tercih edilenler arasındadır. Bu sistemde atık ısı tekrar kullanılarak ekstra verimlilik sağlanır.


Kömürlü kazan dairesi sistemlerinde zaman ayarlı kapalı dişli sistem motorunun hareketi ile mil ve helezon tank içerisinde yer alan kömür yakma potasına taşınır. Bu sayede kömür potanın üstüne dökülmez ve alttan beslenerek üst tarafa çıkar.

Kömürlü kazan dairelerinde yüksek ısı sağlayan sistemler sağlamaktadır. Apartman, çok katlı bina, fabrika gibi yapılarda sıkça tercih edilir.


Doğalgazlı çelik kazan sistemleri küçük ve orta genişlikteki tesislerde tercih edilir. Çelik kazanlar silindirik, yarım silindirik veya prizmatik olarak 3 farklı tiptedir. Aralarında en çok tercih edilen kazan türü yarım silindirik kazanlardır. Doğalgazlı çelik kazan sistemlerinde güvenlik önlemlerinin diğerlerine nazaran daha üstte olması gerekir.


Kış Ayları Kâbusunuz Olmaktan Çıkıyor


Kazan dairesi sistemleri ile kış aylarında korkutucu faturalardan ve maliyetlerden kurtulmak mümkün. Fatura maliyetlerinin dışında doğaya verilen zararında minimize edildiği kazan dairesi sistemlerinde kullanıcılar büyük rahatlığa kavuşmaktadır.

Kış aylarının kabusu olan ısınma sıkıntısından kurtulmak için hemen İso Mühendisliğin alanında uzman ekibi ile iletişime geçebilir ve yapınız için bir kazan dairesi sistemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kazan dairesi sistemleri ve diğer tüm mühendislik konuları hakkında detaylı bilgiye iletişim kanallarımızdan ve web sitemizde yer alan blog bölümünden ulaşabilirsiniz. Yapınıza uygun maksimum verimlilik sağlayacak bütçe dostu kazan dairesi sistemleri için vakit kaybetmeden İso Mühendislik ile iletişime geçin.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp