İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Isıtma Sistemleri Çözümleri

Neden Sulu Yerden Isıtma Yaptırılmalı?

Isıtma konusundaki opsiyonların günümüzde teknolojik gelişmelerle beraber artmaya başladığını görüyoruz. Son dönemde uygun maliyetleri ve işlevselliğiyle ön plana çıkan sulu yerden ısıtma sistemleri; popülerliğini, sunduğu onlarca avantaja borçludur. Sulu yerden ısıtma, otellerden rezidanslara kadar pek çok farklı yapıda teknik bir sorun oluşturmaksızın uygulanabiliyor.


Gittikçe daha da yaygınlaşan bu özel sistemleri evinizde ya da iş yerinizde kullanmak adına; alanında 10 yıldan fazla ısıtma deneyimi olan, profesyonel yaklaşımlardan asla ödün vermeyen ve müşteri memnuniyetini öncelikli gören İso Mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz.

Sulu Yerden Isıtmanın Artıları

Sulu yerden ısıtma sistemleri ile beraber özellikle de geniş yapıları ısıtmak oldukça pratik bir hal almıştır. Sağlıklı ve ekonomik bir çözüm olan sulu yerden ısıtma uygulamaları, belli bir süreklilik barındırır.

Sistemin kaynağı olarak kabul gören suyun, görece düşük sıcaklıklarda olması bile iyi bir sonuç almak adına yeterlidir. Boruların en cazip tarafı da bütün ısıtıcı kaynaklarını bizzat kullanabilme özelliğine sahip olmasıdır.

Sulu yerden ısıtma sistemleri her şeyden önce sağlıklı bir ısınma yöntemidir. Hava kalitesinin de bu sayede sağlıklı kalması sağlanır. Isıyı termostatların varlığıyla beraber her an için kontrol edebilmek olasıdır. Çok özel bir tesisata ihtiyaç yoktur, sonradan da yapılara sorunsuz bir şekilde dâhil edilebilir. Dileyenler evin tamamına değil sadece belli bir bölümüne de sulu yerden ısıtma sistemini uygulayabilir.


Evinizde yer alan kaynağın içeriğine bağlı olarak ısınma tasarrufunuz ve ısınma verimliliğiniz de değişir. Özellikle söz konusu sistem güneş enerjisinden veya ısıtıcı pompalardan destek aldığında çok daha ekonomik sonuçlarla karşılaşmanız mümkün hale gelir.

Yerden ısıtma sistemleri, yapının sadece belli bir bölümünü değil, bütününü etkiler. Belirlenmiş sıcak noktalar söz konusu değildir. Bu sayede de evinizin hangi bölgesine giderseniz gidin, aynı düzeyde bir sıcaklık hissiyle karşılaşırsınız. Isınma maliyetlerini en az %30 düzeyinde azaltan sulu yerden ısıtma sistemlerinin çalışma mantığına kısaca göz atalım.


Sulu Yerden Isıtma Çalışma Prensibi


Yerden ısıtma uygulamalarında zemine monte edilen pek çok polietilen boru söz konusudur. Bu borular hemen akabinde merkezi şekilde entegre edilen manifolda bağlanmaktadır.


Oda sıcaklıkları oda termostatı yardımıyla ayrı biçimlerde kontrolden geçirilir. Yerleştirilen termostatlar, ısıya ihtiyaç duyduklarında manifoldun hemen üst kısmına yerleştirilen aktüatör aktif hale gelir. Bu da pompanızın çalışmasını sağlar.

Neticede sistem özelinde kullandığınız ısı kaynağı devreye girer. Soğuk ya da sıcak hava akımı olmaksızın sıcaklığı olabildiğince eşit düzeyde dağıtmayı başarır. Isıtma sistemlerinde zemin, en çok ihtiyaç duyulan yer olarak kabul görür.

Isının odaklandığı yerin zemin olması, verimli ve ideal bir sonuç yaratır. Yapı içinde dengeli ve homojen bir şekilde ısıyı yayan bu sitemlerin temel yapısı, ısıtıcı borulardır.


Sulu Yerden Isıtma Kullanım Alanları


Isınma ihtiyacına son derece etkili bir şekilde yanıt vermeyi başaran sulu yerden ısıtma sistemlerinin, geniş yapılarda daha sık kullanıldığını görüyoruz. Isınmanın yapının belli bir odasına değil de tümüne yayılmasının çok önemli olduğu yapılar, genellikle sulu yerden ısıtma sistemlerini tercih ediyor.

Örneğin camiler ve hastaneler, kurumsal yapılar anlamında dikkat çekiyor. Diğer yandan halı sahalarda,
okullarda, stadyumlarda, hamamlarda, sera benzeri yarı açık yerlerde, dairelerde, okullarda ve çeşitli mağazalarda da sulu yerden ısıtma sisteminin avantajlarından yararlanılıyor.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin; referansları güçlü, profesyonel ve alanında deneyimli firmalara yaptırılması, uzun ömürlü ve memnuniyet garantili kullanımların önünü açıyor. 10 yıllık tecrübesiyle sulu yerden ısıtma alanında fark yaratan İso Mühendislik’in güçlü ekibiyle tanışmak ve bilgi almak için iletişim kanallarımızdan 24 saat boyunca bizlere ulaşabilirsiniz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp