İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Neden Sulu Yerden Isıtmayı Tercih Edelim

Diğer ısıtıcılarda yüksek gelen faturalar ödemenize rağmen düşük verimlilik alıyor olabilirsiniz. Ödediğiniz faturanın karşılığında ısınamıyor olabilirsiniz. Sulu yerden ısıtma sistemleri tam da bu noktada size yardımcı olacaktır. Hem yüksek ısı verimliliği ile içinizi ısıtacak hem de düşük gelen faturala ile cebinizi yakmayacak. Bunun gibi pek çok olumlu özelliği ile sulu yerden ısıtmayı tercih etmeniz için sebepleri açıklayalım.


Diğer Isıtıcılar ve Sulu Yerden Isıtmanın Farkları


Diğer ısıtıcıları ele aldığımızda tüm alanı eşit bir biçimde ısıtmadıklarını görürüz. Bir kalorifer peteğinin yanına yaklaştığınızda ancak en yüksek sıcaklığını hissedebilirsiniz. Sulu yerden ısıtma ise tüm zemine döşeli olduğundan alanı eşit bir biçimde ısıyayar.

Yaşam veya çalışma alanlarınızda ısıtıcıya göre kendinizi konumlandırmanız gerekmez. Sulu yerden ısıtma sisteminin döşenmiş olduğu bir alanın her hangi bir yerinde rahat bir biçimde tüm ısıyı hissedersiniz. Sulu yerden ısıtma sistemleri diğer ısıtıcılara göre düşük enerji ile çalışır.

Zeminden gelen ısı 25 ile 55 derece arasındadır. Diğer ısıtıcılardaysa bu derece çok daha yüksek seviyelerde olduğundan daha fazla güç harcanmasına sebep olur. Sulu yerden ısıtma daha az enerji harcadığından yüksek fatura tutarları ödemeniz gerekmez. Yüksek verimlilikle ısınır düşük fatura öderseniz.


Sulu yerden ısıtmanın bir başka farkı ise diğer ısıtıcılar gibi gereksiz yer işgal etmemesidir. Sulu yerden ısıtma sistemleri zemine gömülü olarak döşenir. Dolayısıyla ısıtıcıya göre dekorasyon yapmak zorunda kalmazsınız. Yaşam veya çalışma alanlarınızı dilediğinizce dekore edebilirsiniz. Sulu yerden ısıtma sistemleri hareket özgürlüğüne önem veren kullanıcılar açısından da oldukça doğru bir ısınma seçeneğidir.


Sulu Yerden Isıtmanın Ekonomik Olmasının Sebepleri


Diğer ısıtıcılar gücünü genellikle tek bir kaynaktan alır. Örneğin klimaları genellikle yalnızca elektrik bağlantısı ile çalıştırabilirsiniz. Sulu yerden ısıtma sistemleri ise gücünü farklı ve daha ekonomik kaynaklardan alabilir. Isı pompaları, doğalgazlı kombiler veya katı yakıtlı kazanlardan gücünü alabilir.

Bunun yanı sıra sulu yerden ısıtma sistemlerini jeotermal enerji kaynakları veya güneş enerjisinden gücünü alacak biçimde kullanabilirsiniz. Dolayısıyla oldukça tasarruf sağlayan seçeneklere yönelebilirsiniz. Birçok güç kaynağına uyumlu olması ve her biçimde tasarruf sağlaması sebebi ile sulu yerden ısıtma sistemlerini tercih edebilirsiniz.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin az enerji harcamasının yanı sıra birçok mekan ve zemin ile de uyumludur. Sistem döşenirken ödediğiniz ücreti sonradan gelen düşük fatura giderleri ekarte edecektir. Bu sebeple ilk döşendiği zamanda ödeyeceğiniz ücretin karşılığını almış olacaksınız.

Üstelik iyi bir mühendislik hizmeti, kaliteli malzeme ve işçilik ile uygulanan sistem size bakım masrafı da çıkarmayacaktır. Dolayısıyla ısıtıcınızın yıllık bakım giderleri kaleminde de düşüş yaşayabilirsiniz.


Sulu Yerden Isıtma Nerelerde Kullanılır?


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullanılabildiği alanlar geniştir. Apartman dairesi veya müstakil evlere rahatlıkla uygulanır. Bunların yanı sıra hamam, yüzme havuzu gibi mekanlarda da sıklıkla tercih edilir. Hastane, camii, okul gibi geniş ve yüksek tavanlı alanlarda da kullanılabilir.

Ayrıca kış bahçesi gibi dış mekanlara da sulu yerden ısıtma sistemi bağlatabilirsiniz. Çalışma veya yaşam alanlarınıza inşaat veya tadilat aşamalarında sulu yerden ısıtma sistemlerini döşetebilirsiniz.Sulu yerden ısıtma sistemlerinde en fazla dikkat edilmesi gereken konu uzman kişilerden, kaliteli bir hizmet almaktır.

Olası sorunlarla karşılaşmamak adına sulu yerden ısıtma sistemi kurulumunda dikkat etmeniz gereken kaliteli hizmet, işçilik ve mühendisliktir. İSO Mühendislik firması alanında uzman çalışanları ile uzun yıllar kullanabileceğiniz sulu yerden ısıtma sisteminizin güvenle bağlantısını yapar.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp