İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yerden Isıtma Sistemleri
Sulu Yerden Isıtma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sulu yerden ısıtma, hem yaşam ve çalışma alanlarınızda yer tasarrufu sağlar hem de ısınma giderlerinizin düşmesinde etkili olur. Günümüzde pek çok kişi bu sebeplerden dolayı sulu yerden ısıtma sistemlerini tercih etmektedir.

Sulu Yerden Isıtma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Birçok zemin ve yapıya rahatlıkla uygulanabilen sulu yerden ısıtma sistemleri tüm alana eşit bir biçimde sıcaklık verir. Diğer ısıtma sistemlerindeki gibi fazla enerji harcamaz ve ısıyı tek bir noktadan vermez. Şimdi sulu yerden ısıtma sistemlerini daha yakından tanıyalım ve hakkında bilinmesi gereken detayları paylaşalım.


Sulu Yerden Isıtma Nereye, Nasıl Uygulanır?


Sulu yerden ısıtma sistemleri bilindiği gibi zemine döşenen özel borular ile çalışır. Yaşam veya çalışma alanlarında inşaat aşamasında veya restorasyon, tadilat gibi aşamalarda uygulanır. Uygulanacak olan alanın zeminin gerekli yükseklik bırakılır ve borular döşenir.

Birçok zemine uyumlu yapısından yapınızda var olan döşeme biçimini zevkinize göre seçebilirsiniz. Gerek ahşap, parke zeminlerde gerekse de seramik, doğal taş gibi zeminlerde rahatlıkla uygulanır. Sulu yerden ısıtma sistemi boruları içerisinde suyun devir daimi ile sıcaklık verir.

Boruların içerisindeki suyu ısıtmak için ise yine pek çok enerji kaynağı uyumludur. Sulu yerden ısıtma sistemleri gücünü doğalgazlı kombiler, katı yakıtlı kazanlar, ısı pompalarından alabilir. Ayrıca güneş enerjisi veya termal enerji kaynaklarından da daha ekonomik biçimde gücünü alabilir.


Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Sağladığı Kolaylıklar


Sulu yerden ısıtma sistemlerini döşeme işleminde kaliteli malzeme, işçilik ve mühendislik hizmeti aldığınızda pek fazla bakım gerektirmediği bilinmektedir. Zaten diğer ısıtma sistemlerinden daha az güç harcadığından daha düşük fatura bedeli ödeyerek tasarruf edeceğiniz gibi bakım masrafı giderleriniz de düşecektir.

Isınma masraflarınızın sulu yerden ısıtma ile düşmesinin nedeni zeminden verdiği sıcaklığın 25-50 derece arasında olmasıdır. Diğer ısınma araçlarında harcanan güç bundan çok daha fazladır, dolayısıyla giderleri de yüksek olacaktır. Az enerji harcayarak dahi tüm zemine döşenen borular sayesinde sulu yerden ısıtmanın döşeli olduğu tüm alana eşit sıcaklık yayılacaktır.


Sulu yerden ısıtma sistemleri ayrıca yaşam alanlarınızda gereksiz yer işgal etmez. Dekorasyon yaparken rahat olursunuz. Isınma sistemi zemine gömülü olduğundan alanlarınızda özgürlük ve rahatlık sağlar. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin tercih edilmesindeki bir başka neden de insan sağlığına uygun yapıda olmasıdır.

Sulu yerden ısıtma sistemleri olan alanlarda toz ve akar gibi maddelerin oluşumunu en aza indirgediği bilinmektedir. Bu sebeple solunum ile ilgili sağlık sorunu yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Sulu yerden ısıtma sistemleri insan sağlığına dost ve yaşam alanızda konforunuzu arttıracak bir ısınma yöntemidir.


Sulu Yerden Isıtmanın Kullanımı


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Sistemin ısı ayarına manuel veya otomatik olarak termostatından isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz ısıda tüm alan zeminden homojen olarak ısınır. Bu sebeple diğer ısıtma sistemlerinde olduğu gibi ısıtıcının yanında kalmadan sıcaklığı alırsınız. Isı tek bir alanda toplanmadığından sulu yerden ısıtmanın döşendiği tüm alanlarda rahatlıkla sıcaklığı hissedersiniz.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin uygulaması yapılmadan önce daima iyi bir mühendislik hizmeti almalısınız. Baştan alacağınız kaliteli hizmet sulu yerden ısıtma sistemi konusunda daha sonra sorun yaşamanıza engel olacaktır. Kaliteli malzeme ve işçilik ile ömür boyu konfor, rahatlık, özgürlük ve tasarruf sağlayacak bir ısınma sistemine sahip olursunuz.


Sulu yerden ısıtma sistemlerini yaşam veya çalışma alanlarınıza uygulatmak için İSO Mühendislik’in uzman ekibinden yararlanabilirsiniz. İSO Mühendislik ile sulu yerden ısıtma sistemlerinin güncel fiyatlarını yaşam alanlarınızın ölçülerine göre belirtip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp