İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma ile Etkili Tasarruf Çözümleri

Sulu Yerden Isıtma ile Etkili Tasarruf Çözümleri
Sulu Yerden Isıtma ile Etkili Tasarruf Çözümleri

Farklı mekanlarda farklı amaçlarla kullanılmasına rağmen genel olarak nitelikli ve pratik ısıtma çözümleri arasında gösterilen sulu yerden ısıtma, popülerliğini gittikçe artırmaktadır. Dolayısıyla bugün sulu yerden ısıtma ile etkili tasarruf çözümleri konusunu işliyoruz.

Sulu yeren ısıtma, temel olarak “yerden ısıtma sistemleri” ana başlığı içerisinde değerlendirilir. Kullanışı çok eski dönemlere kadar uzanan yöntemin bugün yeniden popülerlik kazanmasında, elbette ağır elektrik faturalarının etkisi çok yüksektir.


Birçok önemli avantaja sahip olmasına rağmen sulu yerden ısıtma sistemlerinin önemli bir tasarruf sağlaması, tercih edilmesindeki en önemli gerekçedir. Sulu yerden ısıtma konusunda profesyonel bir şekilde hizmet sunan ve kurulum sonrasında da bakım desteği sağlayan İso Mühendislik, etkili tasarruf çözümleri denilince akla gelen ilk firmalardan biri olmaya devam etmektedir.


Sulu Yerden Isıtma Nasıl Bir Sistem?


Yukarıda da temel olarak değindiğimiz üzere sulu yerden ısıtma sistemi, yerden ısıtma sistemlerinin bir türüdür. Sistemde ısınma faaliyeti, zemin kısma döşenmiş olan boruların içinden geçmekte olan sıcak su ile sağlanmaktadır. Diğer yerden ısıtma sistemlerinde bu kaynak su yerine farklı olabilmektedir. Normal koşullarda inşaat aşamasında kurulan bir sistem olmasına rağmen uygun restorasyon koşullarının sağlanması sayesinde sonradan da sistem mekanlara başarılı bir şekilde entegre edilebilmektedir.


Montaj aşaması temiz ve sorunsuz bir şekilde tamamlanan sistem, ev dekorasyonuna ya da evin herhangi bir bölümüne görsel anlamda bir zarar vermez. Isıtılması düşünülen bölgenin alt tarafına ısıyı transfer edecek borular uygun şekilde döşenir ve sonrasında ince bir şap atılır. Daha sonra ise kullanıcının kendi arzusuna göre herhangi bir zemin malzemesi ile kaplama işlemi tamamlanır.


Mekanlarda yer alan termostatlar, gün boyunca aralıksız şekilde ısıyı kontrol altında tutabilmektedir. Farklı enerji kaynaklarıyla uyumlu bir şekilde çalışabilen sulu yerden ısıtma sistemleri, kullanıcılar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İdeal bir şekilde uygulanmak şartıyla sistem hem çok ciddi bir konfor sağlar hem de ekonomik anlamda büyük ayrıcalıklar getirir. Sıcak su kaynağı konusunda tek bir seçenek yoktur. Dileyenler kazan, ısı pompası ya da kombi gibi su kaynaklarını değerlendirebilir.


Sistemin Ekonomik Avantajları


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin pek çok ayrıcalığı olmasına rağmen ekonomik temelli avantajlar, her daim onu ön plana çıkarır. Özellikle de son dönemde elektrik faturalarının son derece yüksek seviyelere çıkması nedeniyle konutlarda sulu yerden ısıtma sistemlerine yönelmek, bir mecburiyete dönüşmeye başladı.


Sulu yerden ısıtma sistemleri kendilerini otomatik olarak kontrol etme becerisine sahiptir. İstenilen düzeye geldikten sonra sistem kendini otomatik bir şekilde durdurur. Bu anlamda kontrolsüz bir su ya da enerji kaybı söz konusu olmaz. Isı her zaman eşit ve adil bir şekilde tüm alanlara dağılır.


Belli yerler çok sıcakken diğer alanlar soğuk kalmaz. Ayrıca toz benzeri istenmeyen durumlar oluşmaz. İstediğiniz kadar ısınabilmenize olanak sağlayan sistem, bir elektrik tesisatına ihtiyaç duymaz. Bu durum da sistemin ekonomik sonuçlar doğurmasını sağlar. Görüntü ya da gürültü kirliliği yaratmayan sulu yerden ısıtma sistemleri, elektrik faturalarında %40’a yakın düzeyde tasarruf sağlar. Yapısı itibarıyla da kolay kolay arıza yapmaz, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Ayrıca İso Mühendislik’in uzman ekibi bakım hizmeti konusunda da kullanıcılara büyük güven verir.


Sulu Yerden Isıtma Nerelerde Kullanılır?


Popülerliğini her geçen gün daha da artıran sulu yerden ısıtma sistemleri, farklı mekanlarda tercih edilebiliyor. Elbette günümüzde konutlar, bu tercihin ilk sırasında bulunuyor. Fakat sulu yerden ısıtma sistemlerinin bilhassa geniş ve oda sayısının fazla olduğu her türlü mekanda benimsendiğini görüyoruz. Camiler, müzeler, stadyumlar, bahçeler, özel sera alanları, iş yerleri, hamamlar, villalar ya da havuzlar, bu mekanlara örnek olarak verilebilir.

İso mühendislik, sektörde edindiği 20 yıllık tecrübesi ile yerden ısıtma alanında öncü firma olmaya decam ediyor. başarımızın ardında profesyonel ekibimizin tecrübesi ve mükemmel müşteri memnuniyeti hedefi gizli. Sizde sulu yerden ısıtma yada elektrikli yerden ısıtma ihtiyaçlarınız için İso Mühendislik ile irtibata geçebilir iletişim linkinden fiyat talebi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Mühendilik bloğumuzda bulunan birbirinden değerli diğer makalelerimize göz atabilir, yerden ısıtma ile ilgili merak ettiğiniz bir çok sorunun cavabınıda detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp