İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Sulu Yerden Isıtma ile Tasarruf Sağlayın

Sulu Yerden Isıtma ile Tasarruf Sağlayın

Evlerinizde veya iş yerlerinizde ısınma aracı olarak kullandığınız doğalgaz, elektrik veya termal ısıtma sistemlerinin yüksek gelen faturalarından bunalmış olmanız mümkün. Örneğin klima veya elektrikli soba gibi ısıtıcılarla yüksek ısı verimliliği alamıyor olabilirsiniz.

Kömür, odun gibi yakıtlarla görece daha uygun fiyatlara ısınsanız bile evinizi ve çevreyi kirlettiğinden dolayı pek tercih etmiyor olabilirsiniz. Üstelik evinizin veya ısınmak için kullandığınız alanın bir kısmını ısıtırken diğer kısımlarına eşit bir biçimde ısının yayılmaması bir başka problemdir.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde istediğiniz alanın tabanına döşenecek özel borularla ekonomik ve verimliliği yüksek bir biçimde ısınmanız mümkün. Üstelik sulu yerden ısıtma sistemleri az enerji harcadığından yüksek gelen faturalarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.


Sulu Yerden Isıtma Nasıl Uygulanır ve Çalışır?

Sulu Yerden Isıtma

Sulu yerden ısıtma için sistemin döşenmesini istediğiniz zeminin altına özel borular döşenir. Bu borulardan geçen sıcak suyun dolaşımı sayesinde ısı sağlanır. Zeminin parke, doğal taş, seramik veya ahşap olması fark etmeksizin birçok zemine uygulanabilir.

Uzmanlarca döşenen sulu yerden ısıtma sistemlerinin boruların içerisinden 35 ile 50 derece arasında ısı oluşur. Isının kontrolünü gelişen teknoloji ile sağlamanız mümkündür. Sulu yerden ısıtmanın hassas termostat ayarı sayesinde kontrol edebilirsiniz.


Sulu yerden ısıtmanın sağladığı avantajlardan biri de hemen her enerji kaynağı ile kullanılabilmesidir. Uygulayacağınız alanda doğalgaz ile çalışan kombi veya kazanlar, katı yakıtla veya fuel oil ile çalışan kazanlarda, ısı pompaları ve elektrik gibi pek çok güç kaynağına uyumlu halde bağlantıları yapılabilir.

Ayrıca güneş enerjisi ve termal gibi ekolojik enerji kaynakları ile de daha da ekonomik şekilde ısı verecek biçimde sulu yerden ısıtma sistemini bağlanabilir. Uzmanlarca sulu yerden ısıtma sisteminin kurulacağı zemin ve yapı incelenip bağlantı işlemi gerçekleştirilir.


Ekonomik ve Dengeli Isının


Sulu yerden ısıtma ile enerji tüketimini en aza çekerek maksimum ısı verimine ulaşabilirsiniz. Sulu yerden ısıtmada zemine döşenen borular haricinde elektrik kablolu ve karbon filmli döşeme altı sistemleri de uygulanmaktadır. Isıtma yerden sağlandığı için ve sistem tüm zemine döşendiğinden ısı homojen bir biçimde alana yayılacaktır. En düşük şekilde enerji kaynağı kullanımıyla en yüksek biçimde ısınma ve kış aylarında büyük konfor sağlar.


Sulu yerden ısıtma sistemleri genellikle yapılar inşaat halindeyken uygulanması tercih edilir. İnşaat halinde olmasa bile tadilat veya restorasyon zamanlarında sulu yerden ısıtma sistemlerinin bağlantısının yapılması mümkündür. Sulu yerden ısıtma sistemleri ile izolasyon da sağlanacağından ısı kayıplarını önlemek de mümkündür.


Evlerinizde, iş yerlerinizde tercih edebileceğiniz gibi daha büyük tavanlı ve hacmi geniş alanlarda da uygulamanız mümkündür. Öte yandan sulu yerden ısıtma sistemleri; kapalı yüzme havuzları, hamamlar, spor salonları gibi alanlarda da tercih edilmektedir. Üstelik sulu yerden ısıtma sistemi kurulmuş bir mekânda alan kaybı yaşamazsınız. Zemine gömülü olacağından diğer ısıtıcılar gibi mekânınızın içerisinde ekstra alan kaplamayacaktır.


İSO Mühendislik ile Tanışın


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin en önemli avantajlarından biri de sürekli olarak bakım istememesidir. Uzman ekipler tarafından kaliteli malzeme ile uygulanan sulu yerden ısıtma sistemini oldukça uzun aralıklar bakım yaptırmanız yeterli olacaktır.

Hem ısınma maliyetleriniz düşecek hem de ısınma araçlarınıza yaptırdığınız bakım masraflarınız oldukça azalacaktır. Sulu yerden ısıtma konusunda profesyonel olarak hizmet veren İso Mühendislik’ten bu anlamda destek alabilirsiniz.


Evinizin odaları gibi küçük alanlarından büyük spor salonlarına kadar birçok yerde kullanılabilen sulu yerden ısıtma sistemleri ile ısınma bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca insan sağlığına oldukça uygundur. Zemindeki toz akarlarının da yaşamasına izin vermez. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin verdiği nem sayesinde bulunduğu alanda aşırı kuru bir hava oluşmaz. Oluşan nem sayesinde sağlık sorunları yaşamazsınız.


İso Mühendislik’in uzman kadrosuna iletişim adreslerinden ulaşıp sulu yerden ısıtma sistemlerini uygulatmak istediğiniz alan için detaylı bilgi alabilirsiniz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp