İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Sulu Yerden Isıtma Kullanıcılara Hangi Faydaları Sağlıyor

Sulu Yerden Isıtma Kullanıcılara Hangi Faydaları Sağlıyor

Çalışma prensibi bizi Antik çağlara kadar götüren yerden ısıtma sistemleri günümüzde yeniden popülerleşmeye başladı. Yerden ısıtma sistemleri içerisinde özellikle de sulu yerden ısıtmaya ayrı bir parantez açmak gerekir. Bu hafta sulu yerden ısıtma kullanıcılara hangi faydaları sağlıyor konusunu inceliyoruz.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin bugün bu denli yaygınlaşmasında, ısınma maliyetlerinin ve zamların elbette çok önemli bir etkisi vardır. Yerden ısıtma sistemleri arasında öncelikli olarak tercih edilen sulu yerden ısıtma, faturalarda %20 ile %35 aralığında fark yaratmaktadır.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin kurulum işlemleri düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Buna rağmen profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilen kurulumlar, hem güvenlik hem de kullanım ömrü açısından avantaj sağlar.

Öte yandan sulu yerden ısıtma sisteminin aktif bir şekilde kurulmasından sonra gerekli bakım işlemleri için güvenilir ve kurumsal firmalarla anlaşma sağlamalısınız.


Temiz ve Pratik Bir Yöntem


Sulu alttan ısıtma olarak da adlandırılan bu ısıtma sistemi, hem temiz hem de pratik bir yöntem olduğu için kullanıcılarda yüksek bir memnuniyet oranı yaratıyor. Romalıların bina, hamam ve banyoları için kendi dönemlerinde hipokost ismiyle bilinen bu yönteme başvurduğu biliniyor.


Hem konforlu hem de doğal bir ısınma biçimi olan sulu yerden ısınmanın en önemli artısı, söz konusu mekânlar ne kadar büyük olursa olsun ısıyı eşit bir şekilde yaymasıdır. Zaten tam da bu nedenle görece büyük olan alanlarda çok işlevsel bir şekilde kullanılmaktadır.


Her Tarafa Eşit Isı


Birçok kişinin yararlandığı çok odalı büyük alanlarda ısı, tüm noktalara eşit ve adil bir şekilde yayılır. Bu noktada kaynak enerji tercihi kullanıcıların taleplerine göre değişebilmektedir. Sulu yerden ısıtma sistemleri, teknik olarak farklı enerji kaynakları ile uyum içinde çalışabilmektedir.

Bu da geniş bir opsiyon alanını kullanıcılara sunabilmektedir. Öte yandan ısınmanın yoğun bir şekilde yerin altından gelmesi, üşüyen yerlerin başında olan ayakların soğuktan korunması anlamına geliyor. Düşük sıcaklıkta olan suyu dengeli bir şekilde dolaştıran sistem, verimliliği artırırken maliyetleri de düşürür.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde hesaplamalar alanın büyüklüğüne ve malzemenin yapısına bağlı olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle de adil bir hesaplama yöntemi söz konusudur. Yeni bina projelerinin vazgeçilmez tercihi olan sulu yerden ısıtma sistemi, konforuna düşkün kişilerin daha şimdiden favorisi haline gelmiş durumda.


Birçok Mekânla Uyumlu


Her daim yumuşak bir sıcaklık duygusu veren ve en önemlisi bunu uygun yakıt maliyetleriyle sağlayan sulu yerden ısıtma sisteminin dereceleri istenildiği gibi ayarlanabilir. Isı pompalarıyla iyi bir uyum yakalayan sistem, günümüzde hamamlardan evlere, villalardan seralara kadar çok farklı mekânlarda sorunsuz şekilde faaliyet gösterir.


Bu arada özellikle kadınlar, sulu yerden ısıtma sisteminin ev içi dekorasyona zarar verip vermediğini sıklıkla araştırır. Sulu yerden ısıtma sistemini oluşturan tüm ana elemanlar, zeminin altına döşenir, Bu nedenle yaşam alanınızda estetik açıdan olumsuz bir durum yaratacak herhangi bir senaryo mümkün değildir. Bu açıdan mobilyalarınızı özgür bir biçimde yerleştirmeye devam edebilirsiniz. Sistem, fiziksel anlamda kendini size hissettirmez.


Sağlıklı Bir Ortam


Havadaki olumsuz maddelerin dolaşımını durdurduğu için sulu yerde ısıtma sistemleri özellikle de çeşitli alerjik sorunları olan kişiler ya da astım hastaları için mükemmel bir seçenektir. Havaya ideal düzeyde bir nem verdiği için sistem, ortamda kuru havanın oluşmasına da engel olur.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin aktif oluğu bir ev, güvenlik açısından herhangi bir tehdit barındırmaz. Örneğin çocukların oyun ve yaşam alanları için herhangi bir tehdit oluşturmaz. Söz konusu sulu yerden ısıtma ise; güvenlik konusundaki bütün endişelerinizi ve soru işaretlerinizi zihninizden atabilirsiniz.


İso Mühendislik Kalitesine Güvenin! Sulu yerden ısıtma denildiği zaman Türkiye’de akla gelen ilk firmalardan biri olan İso Mühendislik; konfor, güvenlik, verimlilik, tasarım serbestliği ve sağlıklı ortam gibi önemli avantajlar sunan bu özel sistemi yaşam alanlarınıza profesyonel bir şekilde kurmayı başarıyor. Sulu yerden ısıtma sistemlerine dair aklınıza takılan her türlü soru ve görüş için İso Mühendislik ile bağlantıya geçebilirsiniz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp