İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Kullanım Alanları

Yerden Isıtma Sistemleri
İso Mühendislik Yerden Isıtma

Sulu Yerden Isıtma Kullanım Alanları

Sulu yerden ısıtma geçmişten günümüze kadar bilinen bir ısınma sistemidir. Zemine döşenen özel borular sayesinde dengeli bir biçimde ısınma imkanı sunar. Sulu yerden ısıtma sisteminizi dilerseniz soğutma, serinletme amacıyla da kullanabilmeniz mümkündür.


Sulu yerden ısıtma sisteminin uygulanacağı alan inşaat veya tadilat halindeyken uygulanması mümkündür. Zemine döşenecek sulu yerden ısıtma sistemi sayesinde daha az enerji harcayarak ısınma maliyetlerinize düşürebilirsiniz.


Sulu Yerden Isıtma Hangi Kaynağa Bağlanarak Kullanılır?


Ülkemizde elektrik faturalarının deyim yerindeyse bütçeleri zorlamasından sonra alternatif ısınma yöntemleri ön plana çıkmaya başlamıştır. Bu açıdan çok daha ekonomik ve doğal bir çözüm olan sulu yerden sıtma yöntemi yaygınlık kazanmıştır.

Roma döneminden bu yana dünyanın farklı ülkelerinde, yeni teknolojilerle geliştirilerek kullanılan alttan ısıtma sistemi, bugün yeniden canlılık kazanmıştır. Sulu yerden ısıtma sistemini kullanacağınız alan için özel bir enerji kaynağına sahip olmanız gerekmez.

Doğalgazlı kombiye sahipseniz sulu yerden ısıtma sistemini buradan enerji alabilir. Direkt elektrikten enerjisini alan sistemlerin yanı sıra doğa ve bütçe dostu güneş enerjisinden güç olarak bağlanan sulu yerden ısıtma sistemleri de mevcuttur.


Fuel oil veya katı yakıtlı kazanlar da kullanılabileceği gibi doğalgaz kazanı ile de kullanılabilir. Ayrıca ısı pompası veya termal su kaynağı ile de sulu yerden ısıtma sistemi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Enerji kaynağı açısından da kullanım alanları oldukça geniştir.

Neredeyse elinizdeki her enerji kaynağına entegre edilebilir bir yapıya sahip sulu yerden ısıtma sistemlerini daha az ödeyeceğiniz faturalarla kullanmanız mümkündür. Hangi ısıtma yöntemini kullanırsanız kullanın faturalarınızda %30’a kadar tasarruf yapma olanağınız mümkün.


Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Hangi Yapılara Uygundur?


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin ısı enerjisinin kaynağı çok çeşitli olduğu gibi kullanım alanları da çok çeşitlidir. Apartmanlarda veya müstakil evlerde rahatlıkla sulu yerden ısıtma sistemleri uygulanabilir.
Konut haricinde işyerlerinde veya ofislerde kullanımı mümkündür.

Camii gibi ibadethaneler veya kamu hizmeti veren hastane, okul binalarında tercih edilebilir. Hamam, kapalı yüzme havuzu veya spor salonlarında sıklıkla kullanılır. Tavan yüksekliği geniş alanlarda da sulu yerden ısıtma sitemleri iyi ısınma sonuçları verir.


Hangi Zeminlerde Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Kullanılır?


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullanım alanları, güç kaynakları gibi kullanılabilecek zemin çeşitleri de oldukça fazladır. Sulu yerden ısıtma sistemleri için herhangi bir zemin kısıtlaması bulunmamaktadır. Doğal taş ile döşenmiş zeminlerde kullanılabileceği gibi çeşitli ahşap türlerindeki zeminlerde de kullanılabilir.


Parke zeminlerde kullanabildiği gibi seramik ya da fayans zeminlerde de sulu yerden ısıtma sistemleri rahatlıkla uygulanabilir. Yine mermer zeminler de dahil olmak üzere sulu yerden ısıtma sisteminizi neredeyse istediğiniz her zeminde değerlendirebilir.


Sulu Yerden Isıtma Sistemlerinde Fiyatlandırma


Fiyatlandırma konusunda genel olarak kullanılan malzeme, alanın genişliği gibi kriterler devreye girer. Özellikle mekânın genişliği metrekare cinsinden hesaplanır ve bir fiyat belirlenir. Bu nedenle sulu yerden ısıtma sistemlerine ilişkin standart bir maliyet sunmak söz konusu değildir. Bizleri arayarak ve uygulama mekanınız hakkında detaylı bilgiler vererek sağlıklı geri dönüşler alabilirsiniz.


Evden villaya, hamamdan bahçeye kadar aklınıza gelebilecek her türlü alan için bu uygulamayı sonradan dahil etmeniz olası. Müşteri memnuniyetini önemseyen firmamız, uygulama alanınızda göze atacak hiçbir unsur bırakmaz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek yılın her dönemi oluşabilecek indirim fırsatları ve kampanyalarından haberdar olabilirsiniz. İSO Mühendislik firmasından sulu yerden ısıtma sistemlerinin en güncel fiyatları öğrenmek için ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp