İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Nedir Nasıl Yapılır

Sulu Yerden Isıtma Nedir Nasıl Yapılır
Sulu Yerden Isıtma Nedir Nasıl Yapılır

Sulu Yerden Isıtma Nedir? Nasıl Yapılır?

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin gittikçe yaygınlaşmaya başladığını ve birbirinden farklı mekanlarda işlevsel olarak tercih edildiğini görüyoruz. Bu özel ısınma sisteminin ekonomik avantajları ve kullanım kolaylığı, söz konusu ilginin en önemli nedeni arasındadır.

Son zamanlarda daha geniş kitleler tarafından keşfedilmiş olsa bile aslından sulu yerden ısıtma sistemleri aslında oldukça köklü bir yöntemdir. En azından benzer çalışma prensibine sahip olan ısıtma yöntemlerinin bizi Antik çağlara kadar götürdüğünü söyleyebiliriz.


Alttan ısıtma sistemi olarak da bilinen sulu yerden ısıtma, teknoloji ile paralel bir şekilde kabuk değiştirdi ve daha pratik bir hale kavuştu. Verimli sonuçlar oluşturması, görece daha düşük maliyetlere sahip olması ve elbette farklı mekanlarda kolayca sonuç vermesi ile beraber sulu yerden ısıtma sistemlerinin cazibesi gittikçe daha da artıyor.

Ülkemizde ve tüm dünyada ısınmanın artık ciddi anlamda maliyetli bir kalem haline gelmesi nedeniyle insanlar en tasarruflu yöntemlere yöneliyor.


Sulu Yerden Isıtma Çalışma Prensibi


Yerden ısıtma sistemlerinin içerisinde elektrikli ya da karbon filmli gibi türler de yer alır. Buna rağmen sulu yerden ısıtma, en popüler yerden ısıtma çeşidi olarak ön plana çıkar. Uygulanan mekanlarda sadece belli bir odayı değil, tüm alanı eşit ve adil bir şekilde ısıtan sulu yerden ısıtma sistemlerinde termostatik vanaların önemi büyüktür.

Isı kaybını önleyen bir mekanizmaya sahip olması sayesinde de %100 verimlilik ilkesiyle çalışır. Sulu yerden ısıtma, temiz, pratik ve iyi yalıtımlı bir ısınma sistemdir. Yapılan araştırmaların da doğruladığı üzere, kış aylarında genellikle sıcak ayaklara sahip olan kişiler kendilerini çok daha rahat hissediyor.


Öte yandan sulu yerden ısıtma sayesinde elektrik faturalarında %25-30 civarında bir fark yaratmak mümkündür. Alttan ısıtma sistemleri arasında en çok benimsenen tür olan sulu yerden ısıtma, otellerden villalara, seralardan ofislere kadar her türlü alanda tercih ediliyor.

İzolasyon malzemelerinin hemen üst kısmına sistem için oldukça önemli olan borular döşenir. Hemen akabinde ise bu borulara besleyici üzerinden su aktarılır.


Söz konusu işlem kolektörler sayesinde gerçekleşir. Bu nedenle birden fazla kolektör, sistemin farklı kısımlarına yerleştirilir. Sulu yerden ısıtma, bugün özellikle çok geniş olan mekanları ısıtmak adına çok akıllıca bir yöntemdir. Sağlıklı bir ısınma yöntemi olmasının yanında süreklilik arz eden sistem, müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkartır.


Profesyonel Firmalarla Çalışmanın Önemi


Sulu yerden ısıtma sisteminin mutlakla profesyonel ekipler tarafından kurulması gerekir. Uzmanlık gerektiren bu sistemin kurulumu kadar sonraki süreçlerde oluşturulan teknik destek ve bakım garantisi de önemli bir yer tutar.

Tüm bu konularda size taahhüt sunan profesyonel firmalardan birisi de sektörde “sulu yerden ısıtma” denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan biri olan İso Mühendislik’tir. İso Mühendislik’in bu alanda uzmanlaşmış olan saha ekibinden dilediğiniz zaman teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Her türlü yaşam alanınızda verimli kullanım garantisi sunulan sulu yerden ısıtma sistemini entegre etmek için İso Mühendislik ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.


Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları


Alttan ya da yerden ısıtma olarak da bilinen bu ayrıcalıklı sistemin pek çok ayrıcalığı bulunur. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Makul uygulama giderlerine sahiptir, Bu nedenle ekonomik anlamda kullanıcıları zorlamaz.
  • Fiyatlar metrekare üzerinden hesaplandığı için mekanların büyüklüğüne göre adil bir ödeme söz konusudur.
  • Toz gibi istenmeyen oluşumlar söz konusu olmaz. Bu nedenle sağlıklı bir yöntemdir.
  • Isıyı homojen bir şekilde dağıtır. Bu nedenle de mekanın bir kısmı sıcakken diğer kısmı soğuk kalmaz.
  • Odada radyatör gibi kaba materyaller olmadığı için ev dekorasyonuna olumsuz bir etki yapmaz.
  • Katların arasında kolayca ısı yalıtımı gerçekleştirir.

Yerden sulu ısıtmanın tüm bu avantajlarından faydalanmak adına İso Mühendislik’i arayıp randevu oluşturabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp