İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Kullanıcılara Neler Sağlıyor?

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Kullanıcılara Neler Sağlıyor
Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Kullanıcılara Neler Sağlıyor

Sulu yerden ısıtma sistemi uzun yıllardır kullanılan ve ısı verimliliği yüksek bir ısınma biçimidir. Sulu yerden ısıtma sisteminin boruları yapının inşaat aşamasında veya tadilat yapıldığında döşenir. Zemine döşenen özel boruların içerisinden su geçer.

Güç kaynağından alınan ısı ile boruların içindeki su ısınır ve zeminden tüm alana yayılır. Boruların içerisinde suyun dolaşımı sürekli bir ısı sağlarken tüm alana borular döşendiğinden alan homojen ısınır.


Evinizin Dekorunu Etkilemez


Sulu yerden ısıtma sistemlerinde borular zemin malzemesinin altına döşendiğinden döşenen alanın görüntüsünü bozmaz. Zemine parke, ahşap, seramik gibi pek çok malzeme döşenebilir. Sulu yerden ısıtma sistemleri birçok zemin malzemesiyle uyumludur.

Radyatörler gibi yer kaplamadığından da sulu yerden ısıtma sistemi olan mekanları istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Zeminde gömülü olduğundan hareket özgürlüğünüzü kısıtlamaz. Yaşam ve çalışma alanlarınızda rahat ve konforlu bicide kullanabilirsiniz.


Havayı Kurutmayan Bir Sistem


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin başka bir özelliği ise ortamdaki havayı kurutmamasıdır. Ortamın nem açısından dengesini korur. Bunun yanında oldukça da verimli bir ısınma sağlar. Döşenmiş olduğu tüm alanı eşit şekilde ısıtır. Isınmayı yerden yaptığı için kişilerin önce ayakları ısınır. Dolayısıyla sulu yerden ısıtma ile hızlı bir şekilde ısınma sağlamak mümkün hale gelir.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin uygulamasının pahalı olduğu bilinse de uzun vadede net biçimde tasarruf sağlar. Sistem düşük enerji ile çalıştığından yüksek faturalar getirmez. En yüksek 50-55 derece arasında sıcaklığa ulaşır.

Bu durum, diğer ısınma sistemlerinden oldukça düşük bir sıcaklıktır. Isı yerden geldiği için ısınma performansı yükselirken düşük enerji harcadığından ters orantılı şekilde fatura az gelir. Termostat sistemi sayesinde ısıyı istediğiniz biçim de ayarlayabilirsiniz.


Farklı Enerji Kaynaklarıyla Uyumlu


Sulu yerden ısıtma sistemleri birçok enerji kaynağı ile uyumlu biçimde çalışır. Doğalgazlı kombilerden katı yakıtlı kazanlara kadar birçok enerji kaynağına entegre edilebilir. Yine aynı şekilde jeotermal enerji veya güneş enerjisi kaynaklarına da sistemler bağlanabilir.

Diğer sistemlerden düşük enerji harcadığı için de belli bir tasarruf sağlarsınız. Sulu yerden ısıtmayı pek çok alanda tercih edebilirsiniz. Gerek apartman dairesi gerekse müstakil evlerde rahatlıkla uygulanabilir.

Yaşam alanlarında olduğu kadar çalışma alanlarında da sulu yerden ısıtma tercih edilebilir. Ofis gibi alanlara uygulanabileceği gibi hastane, okul, camii gibi yapılara da uygulanabilir. Ayrıca yüzme havuzları, hamamlar veya kış bahçeleri gibi mekânlarda da tercih edilir.


İnsan Sağlığına ve Çevreye Uygun


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin tüm zemine döşenmesi insan sağlığı açısından da olumlu etkiye sahiptir. Tüm alan homojen şekilde ısındığından sıcak alandan çıkıp soğuğa maruz kalmazsınız. Dolayısıyla ısı değişiminden oluşabilecek hatalıkların oluşmasını engelleyecektir.

Hem sağlık açısından sorun çıkarmaz hem de faturalarınızın % 15-25 oranında daha az gelmesiyle tasarruf sağlamış olursunuz. Sulu yerden ısıtma sistemleri konfor sağlar, düşük enerji harcar. Bunun yanında sağlıklı ve güvenli bir sistemdir.

Yerde oluşan toz ve akarların havaya yükselmesi gibi durumlarda belirlenmiş ısılar vardır. Doğru projelendirilmiş bir sulu yerden ısıtma sisteminde tozların havaya yükselmesi gibi sorun yaşamazsınız. Ayrıca her türlü iklim ve hava koşulana sahip yerlerde sulu yerden ısıtma sistemleri uygulanabilir.


İso Mühendislik ile İletişime Geçin


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin ilk kurulumu yapıldığında kaliteli işçilik, malzeme ve mühendislik hizmeti alınması çok önemlidir. Sistem uzun yıllar kullanılacağından dayanıklı olması şarttır.

Bu anlamda uzun ömürlü bir kullanım için bakımlarının yapılması gerekir. Doğal olarak deneyimli ve işinde uzman bir mühendislik firmasının tercih edilmesi büyük bir öneme sahiptir.

İso Mühendislik, alanında uzman ve deneyimli bir kadrodan oluşur. Sulu yerden ısıtma sistemleri; rahatlığından ve konforundan yararlanmak adına İso Mühendislik firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp