İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Neden Bu Kadar Popüler

Isıtma Sistemleri Çözümleri
İso Mühendislik Yerden Isıtma

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Neden Popüler

Günümüzde pek çok ev ve kurumsal yapı, ısınma sorununu “sulu yerden ısıtma” yöntemiyle çözmeye çalışıyor. Hangi ısı kaynağını tercih ederseniz edin siz de evinize güvenli bir şekilde bu özel sistemi entegre edebilirsiniz. Sistemin daha sonradan da kurulabilmesi, en önemli tercih edilme sebeplerinden biri olarak karşımızda durmaktadır.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin son birkaç senede hiç olmadığı kadar popülerlik kazanması, büyük oranda yüksek fatura bedelleri ile açıklanabilir. Yapılan araştırmalar, sulu yerden ısıtma sistemleri sayesinde faturalarda %30’lara kadar tasarruf elde etmenin mümkün olduğunu gösteriyor. Böyle bir tasarruf, bugünün ekonomisinde insanlar için elbette çok şey ifade ediyor.


Yeni Bir Isınma Sistemi Değil


Bu ekonomik yanının haricinde sulu yerden ısıtma sistemlerini kullanmak adına daha onlarca sebepten bahsedebiliriz. Öncesinde, sulu yerden ısıtma sistemlerinin esasen sanılanın aksine çok yeni bir sistem olmadığını özellikle hatırlatmalıyız. Benzer ısıtma mantığının elbette farklı teknolojik dinamiklerle oluşturulmuş versiyonlarına Roma döneminde bile rastlamak mümkündür.


Dolayısıyla insanlık için henüz yeni keşfedilmiş bir ısınma türü olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle geniş yapılı ya da çok odalı mekânlarda çok daha işlevsel şekilde sonuçlar veren ve ihtiyaçlara etkili şekilde yanıt veren sistemi, İso Mühendislik güvencesiyle yakından tanımanız mümkündür.


Sulu yerden ısıtma sistemini, bütün çalışmalarının merkezine koyan ve bu alanda branşlaşan İso Mühendislik sulu yerden ısıtma sistemleri konusunda her türlü sorunuza cevap vermeye hazırdır. Hızlı ve kolay kurulum, güvenli kullanım ve bakım süreçlerinde her zaman İso Mühendislik’ten destek alabilirsiniz. Şimdi dilerseniz sulu yerden ısıtma sistemlerinin günümüzde neden bu kadar popüler olmaya başladığını açıklamaya devam edelim.


Hangi Avantajları Öne Çıkıyor


Yukarıda bahsettiğimiz ekonomik nedenlerin yanında sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullanılma nedenlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Sulu yerden ısıtma sistemlerinde ısınmayı oluşturan borular şapın alt kısmından geçer. Bu sayede evde görüntüyü estetik açıdan bozacak herhangi bir durum söz konusu olmaz.
  • Sulu yerden ısıtma sistemlerinde ortam havası kurumaz.
  • Evin dekoratif yapısına asla bir zarar vermeyen sistemde eşyaları özgür bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Eşyaların yerleşim planı, sisteme hiçbir şekilde zarar vermez.
  • Mekan içinde ısıtma zeminden kaynaklı olduğu için öncelikle ayaklar ısınır. Bilindiği üzere insanların ayakları vücutlarının diğer bölgelerine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde üşür. Radyatörlü olan sistemlerde ise ısınma yukarılara doğru tırmanırken zemin her daim soğuk kalır.
  • Sulu yerden ısıtma sistemlerinde mekân içi tümüyle eşit şekilde ısınır. Örneğin oturduğunuz oda dışında kalan odaların da ısındığını bu sayede görebilirsiniz. Çok kişinin kaldığı mekânlarda adil bir ısınma söz konusu oluşur. Zaten çok büyük alanlarda tercih edilmesinin en önemli nedeni de budur.
  • Sistem çoğu zaman düşük derecede çalışsa bile etkili bir ısı yaratır. Bu sayede 24 saat benzer düzeyde ısınmak mümkün olur. Bu durum aynı zamanda yukarıda bahsettiğimiz enerji tasarrufunu oluşturur.
  • Farklı enerji kaynakları ile uyumlu olması da aynı şekilde bu sistemin avantajları arasında kabul edilir. Evinizde enerji kaynağı olarak ne kullanıyorsanız kullanın uyumlu bir şekilde kullanmanız mümkün olur.
  • Eğer sistemde kaliteli bir malzeme tercih edilirse ortaya çıkan sonuç çok daha mükemmel olur.

Bugün Fransız balkon ve pencereler de dahil olmak üzere pek çok yerde kullanılır. En çok ise konut ve villalarda tercih edildiğini görüyoruz. Öte yandan son dönemlerde özellikle bahçelerde ve sera alanlarında da işlevsel bir şekilde sulu yerden ısıtma sistemlerinin yaygın şekilde kullanıldığını görüyoruz.

Sulu yerden ısıtma örnekleri ve fiyatları dışında sisteme dair aklınıza takılan her türlü konu için İso Mühendislik ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp