İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Sistemlerini Tercih Edenler Artıyor?

Sulu Yerden Isıtma Sistemlerini Tercih Edenler Artıyor
Sulu Yerden Isıtma Konforu
Sulu Yerden Isıtma Konforu İstanbul Sulu Yerden Isıtma Konforu Artık sizinle

Sulu yerden ısıtma sistemleri, kış aylarında tercih edilen en etkili ısıtma yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle elektrik faturalarının iyice kabardığı kış aylarında tasarruf elde etmek için sulu yerden ısıtma sistemlerine ilgi artmış durumda.

Bu sistemin hem uygun maliyetli olması, hem bakım süreçlerinin kolay olması, tercih edilmesinde önemli bir paya sahiptir. Öte yandan Türkiye gibi kış aylarının zorlu geçtiği ülkelerde daha yoğun şekilde tercih edilen sistem, yaşam alanlarınızda homojen bir dağılım sunmaktadır.


Sulu Yerden Isıtma Sistemiyle Tasarruf Sağlayın


Bilindiği üzere doğalgaz ve klima, en çok tercih edilen ısıtma yöntemleri arasındadır. Oysa bu opsiyonlar her ne kadar yüksek sıcaklık derecelerine ulaşsalar bile tüm odalara sıcaklığı dağıtamazlar. Bu nedenle bir oda sıcak olurken diğer odalar ne yazık ki soğuk kalabilir.

Odalar arasındaki bu keskin değişimler de çeşitli rahatsızlıklara davetiye çıkarabilir. Oysa sulu yerden ısıtma sistemleri, hastane, hamam, cami, okul, sera, bahçe, otel ve daha pek çok geniş alanlarda konforlu bir şekilde kullanılır.


Isıyı hep belli bir düzeyde tutmayı başaran sulu yerden ısıtma, yerden ısıtma ya da zeminden ısıtma sistemlerinin bir koludur. Roma Antik dönemlerinden beri uygulanan bu ısıtma tekniği, günümüzde modern teknolojilerle geliştirilmiştir.

Gittikçe daha farklı alanlarda da kullanıma açılan sulu yerden ısıtma modeli, sıcaklığı adil ve eşit bir şekilde sunar. Sıcaklığın yerden yukarı doğru tırmanması, üşüme eğilimi görece daha yüksek olan ayakların korunmasına yardımcı olur.


İnşaat Aşamasında Uygulamak Avantaj


Sulu yerden ısıtma sistemleri çok büyük ölçüde inşaat aşamasında oluşturulur. Bu durum maliyet açısından da çalışma kolaylığı açısından da avantaj sağlar. Oysa tamamlanan bir ev için sistemi kurmak, görece daha zahmetlidir ve belli bir restorasyonu zorunlu kılar. Çünkü sistemin zeminde kurulması için belli bir paya ihtiyaç olacaktır. Tüm bu hesaplamaların baştan yapılması, daha sağlıklı ve kullanışlı sonuçlar yaratacaktır.


Sulu yerden ısıtma sistemleri profesyonelliğin önemli olduğu bir uygulamadır. Deneyimli ve saha ekibi profesyonel olan uzman işletmeler, bu anlamda kolayca fark yaratır. Uzun ömürlü ve uygun fiyatlı sulu yerden ısıtma çözümleriniz için dilediğiniz zaman İso Mühendislik ile bağlantı kurabilirsiniz.

İso Mühendislik ekibi uygulama öncesinde söz konusu alanı ziyaret eder ve keşif çalışması yapar. Buna göre malzeme ve uygulama planlaması, tüm detaylarıyla kurgulanır ve sizinle paylaşılır. Sulu yerden ısıtma sistemlerinde fiyatlandırma genel olarak metrekare üzerinden hesaplanır. Bu nedenle alanın büyüklüğüne bağlı olacak şekilde bir bütçe ayırmanız doğru olacaktır.


Farklı Malzemelerle Uyumlu


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin bir diğer önemli ayrıcalığı da çok farklı zemin kaplama malzemelerine uygun olmasıdır. Ahşap, parke ya da seramik gibi malzemeler, bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bu bakımdan çok farklı malzemeler arasından kolayca tercih yapabilirsiniz.

Zemin kısmındaki özel borular, sistemin ana omurgasını oluşturur. Sıcak su üzerinden yaratılan devir daim sayesinde alanın ısınması ve sirkülasyon oluşturulması sağlanır. Sulu yerden ısıtma sistemi aynı zamanda farklı enerji kaynakları ile uyumludur.


Güneş enerjisinden destek alan sistemlerde enerji tasarrufu çok daha yüksek olabilmektedir. Ayrıca sistemde doğalgazlı kombiler veya yakıtlı kazanlar da aktif şekilde rol oynayabilir. Sulu yerden ısıtma sistemlerini evinize kurduğunuz zaman yaşam alanlarınız estetik açıdan bu durumdan etkilenmez.

Yani uygulama sonrası, sisteme dair herhangi bir iz söz konusu olmaz. Bu da ev dekorasyonunuzu olumsuz şekilde etkilemeyecektir. Sulu yerden ısıtma sistemleri diğer yandan toz vs. oluşumlara da olanak tanımaz. Bu nedenle astım hastaları için de ideal bir uygulamadır.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp