İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Sistemlerinin Bilinmesi Gereken Özellikleri

Sulu Yerden Isıtma Sistemlerinin Bilinmesi Gereken Özellikleri
Sulu Yerden Isıtma Sistemlerinin Bilinmesi Gereken Özellikleri

Sulu yerden ısıtma, soğuk kış günlerinde en iyi ısı verimliliği sağlayan sistemlerdendir. Yüksek ısı verimliliğinin yanı sıra ısınma giderlerinizde tasarruf sağlar. Ayrıca sürekli bakım gerektirmez ve ısınma aracınızın bakım masraflarından da ekonomi yapmış olursunuz.

Birçok zemine ve güç kaynağını da uyumlu yapısı sebebi ile gün geçtikçe daha da popüler hale gelmiştir. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin birçok kişi ve kurum tarafından neden tercih edildiğini ve sağladığı avantajları detaylı olarak sizlere sunmak için bugün sulu yerden ısıtma sistemlerinin bilinmesi gereken özellikleri konusunu işliyoruz.


Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Tasarruf Sağlar


Isınma giderlerinizin fazla olmasından şikayetçiyseniz, sulu yerden ısıtma sistemlerini tercih ederek ısınma maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin zemine döşenen özel borularının içerisinde sıcak su sirkülasyonu gerçekleşir.

Bu su 25 ve 50 derece gibi bir ısıya sahiptir. Diğer ısıtma sistemlerinde daha fazla enerji sarfiyatı gerçekleşir. Sulu yerden ısıtma sistemlerinde zeminden gelen sıcaklık daha düşük enerji ile çalıştığından yüksek faturalar ödemezsiniz.

Ayrıca tüm zemine döşenmiş sıcak su boruları sayesinde tüm alanınız homojen bir biçimde ısınır. Sulu yerden ısıtma sisteminin döşenmiş olduğu alanın her yeri eşit şekilde ısındığından yüksek verim alırsınız. Isınma için daha düşük enerji harcamasından dolayı da yüksek faturalar ödemezsiniz.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin bir başka tasarruf sağladığı alan ise bakım giderleridir. Sulu yerden ısıtma sistemleri için iyi bir mühendislik hizmeti alındığında, kaliteli malzeme ve işçilikle uygulandığında uzun yıllar bakım istemediği bilinmektedir.

Diğer ısıtma sistemlerindeki gibi her yıl bakım yapmanıza gerek kalmadan sulu yerden ısıtma sistemlerinin rahatlığını yaşamaya devam eder ve yine bakım masraflarından da tasarruf edersiniz.


Birçok Güç Kaynağı Ve Zemin İle Uyumludur


Sulu yerden ısıtma sistemleri birçok güç kaynağı ile uyumludur. İnşaat aşamasında veya tadilat, restorasyon gibi aşamalarda ısıtma sistemini zemine döşettiğinizde yapınızda olan güç kaynakları ile uyumlu olduğunu göreceksiniz.

Sulu yerden ısıtma sistemlerini doğalgazlı kombilerden başlayarak güneş enerjisinden gücünü alacak biçimde kullanabilirsiniz. Yine katı yakıtlı kazanlardan ısı pompalarına, termal enerji kaynaklarından elektrik enerjine kadar pek çok güç kaynağına entegre edebilirsiniz. Ayrıca sulu yerden ısıtma sistemleri birçok zemin malzemesi ile de uyumludur.


Ahşap, parke, laminant, seramik, doğaltaş gibi zeminlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra sulu yerden ısıtma sistemleri istediğiniz mekâna da uygulanabilir. Çalışma ve yaşam alanlarınızda büyük bir konfora sahip olarak ısınmanızı sağlar. Müstakil evlerden apartman dairelerine, kapalı yüzme havuzlarından hamamlara kadar aklınıza gelebilecek birçok mekâna rahatlıkla sulu yerden ısıtma sistemleri uygulanabilir.


Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Sağlıklı Ve Konforludur


Sulu yerden ısıtma sistemleri toz ve akar oluşumunu engellediğinden insan sağlığı ile dosttur. Solunum rahatsızlığı yaşayan kişilerin, toza alerjisi olan kullanıcıların sulu yerden ısıtmayı sağlık açısından da tercih ettikleri bilinir. Ayrıca döşeli olduğu tüm alana eşit ısı yaydığından hasta olma riskini de aza indirdiği söylenir.


Sulu yerden ısıtma sistemleri zemine döşenmiş olduğundan bir anlamda gizli bir ısıtıcıdır. Bu sebeple yaşam ve çalışma alanlarınızda gereksiz yer işgal etmez. İstediğiniz biçimde dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz.

Sulu yerden ısıtma sistemleri döşenmiş olduğu alanlarda hareket özgülüğünüzü kısıtlamaz. Tam verim ile ısınırken hareket özgürlüğünüzden ve konforunuzdan taviz vermemiş olursunuz. Sulu yerden ısıtma ile konforunuz, hareket özgürlüğünüz artar. Ekonomik biçimde hem ısınırsınız hem de sulu yerden ısıtmanın konforunu yaşarsınız.


Sulu yerden ısıtma sistemleri konusunda deneyimli bir ekipten mühendislik hizmeti almak da çok önemlidir. Alanında uzman İso Mühendislik firmasından sulu yerden ısıtma sistemleri hizmetini daima alabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp