İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Sulu Yerden Isıtma Hizmetini Hangi Firmadan Almalısınız

Isınma maliyetlerinin aile bütçelerini oldukça zorladığı günümüzde, alternatif yöntemlere olan ilgi daha da artmış görünüyor. Bu yöntemlerin içinde ekonomik ve verimli olması nedeniyle büyük ilgi gören sulu yerden ısıtma yöntemine özel bir vurgu yapmak gerekiyor.


Ülkemizde sulu yerden ısıtma denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan biri olan İso Mühendislik güvencesiyle söz konusu sistemi hem evinizde hem de iş yerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. “Sulu yerden ısıtma nedir, sulu yerde ısıtma sisteminin faydaları ve avantajları nelerdir?” gibi sorulara yanıtlar aramak istiyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. Dilerseniz öncelikle sulu yerden ısıtma sisteminin tam olarak ne olduğunu aktarmakla başlayalım.


Sulu Yerden Isıtma Nedir?


Yerden ısıtma sistemleri farklı biçimleriyle karşımıza çıkar. Mantık açısından birbirine benzese de her bir yerden ısıtma türü arasında çalışma prensibi açısından önemli farklar bulunur. Sulu yerden ısıtma sistemi, bu türler arasında maliyeti ve sağlıklı yapısı ile kolayca sıyrılır.

Sulu yerden ısıtma sistemi, söz konusu ısıyı mekana eşit ve adil bir şekilde dağıtan bir sistemdir. Bu sayede evin belli bir bölümü ısınırken diğer bölümler soğuk kalmaz. Bu durum, özellikle de kalabalık ailelerde ya da büyük kurumlarda çok önemli bir fayda sağlar.

Sulu yerden ısıtma sistemi, ısıyı hep belli bir seviyede ve tatmin edici bir dengede tutmayı başarır. Isının yerden yukarı doğru aktarılması, en çok üşüyen yerlerden biri olan ayakların sıcak kalmasına neden olur.
Sulu yerden ısıtma sistemlerinde sıcaklık mekanın farklı bölümlerinde manuel olarak ayarlanabilir.

Öte yandan sistemi harekete geçirecek ana kaynak, birbirinden farklı olabilmektedir. Genel olarak inşaat aşamasında sulu yerden ısıtma istemi için uygun bir alan yaratılır ancak daha sonradan da bu sisteme entegre olmak mümkündür. Bunun için gerekli restorasyon çalışmalarının yapılması önemlidir.


Sulu Yerden Isıtma Nasıl Bir Avantaj Sağlıyor?


Sulu yerden ısıtma sistemi, kimi kaynaklarda “alttan ısıtma sistemi” olarak da geçebilir. Bu özel istemin Antik Roma’dan günümüze kadar aynı mantıkla kullanılmaya devam ettiğini görüyoruz. En popüler alttan ısıtma sistemi olarak bilinen sulu yerden ısıtma, villalardan seralara, bahçelerden konutlara kadar pek çok mekanda sorunsuz şekilde kullanılır.


Genellikle güneş enerjisi gibi enerji kaynaklarından yararlanıldığı zaman ısınma maliyetleri daha da düşmektedir. Elektrik faturalarında yaklaşık %30 gibi bir azaltma yaratan sulu yerden ısıtmada sistemi harekete geçiren suyun 30-40 derecede olması yeterlidir.

Boru içlerinden geçmekte olan sıcak su, devir daim yapmaktadır. Bu nedenle de hiçbir zaman ısı kaybı söz konusu değildir. Konforlu yaşam alanları yaratan sulu yerden ısıtma sistemleri, Türkiye’de 1980’li yıllardan bu yana benimsenen bir sistemdir.


Önemli bir ısı yalıtımı yapan sistemin montajı profesyonel bir şekilde İso Mühendislik ekibi tarafından gerçekleşir. Evinizde herhangi bir yapı malzemesine zarar vermediği gibi dekorasyon noktasında da bir olumsuzluk teşkil etmez. Sulu yerden ısıtmanın entegre olduğu bir evde eşyaları dilediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

Sisteme dair hiçbir materyal ortalıklarda görünmediği için estetik açıdan bir rahatsızlık oluşturmaz. Sağlıklı ve konforlu bir ortam sunan sulu yerden ısıtma sistemleri rahatsızlık verecek nemi ve tozu yok eder. Astım benzeri solunum rahatsızlıkları bulunan kişiler için en sağlıklı yöntem olarak kabul edilir.


Sulu Yerden Isıtma Fiyatları Uygun mu?


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin en önemli özelliği ve ayrıcalığı, yukarıda da vurguladığımız üzere ekonomik olmasıdır. Faturalarınızda önemli bir rahatlama sağlayacak olan sulu yerden ısıtma sistemlerinde fiyatlandırma alanın yapısına ve sistemin hangi aşamada yapıldığına göre belirlenir.


İso Mühendislik’in referanslarını detaylı olarak inceleyebilir ve bu avantajlı sistemi yaşam alanlarınıza entegre etmek için destek talebinde bulunabilirsiniz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp