İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma Size Nasıl Ayrıcalıklar Sağlar ?

Isıtma Sistemleri Çözümleri
Isınma Maliyetlerinizi Azaltın

Sulu yerden ısıtma avantajları gün geçtikçe daha da artıyor. Günümüzde ısınma giderlerinin maliyetlerinin artmasından dolayı kullanıcılar daha ekonomik çözümlere yöneliyor. Sulu yerden ısıtma ısınma giderlerinde ciddi anlamda tasarruf sağladığı için daha popüler bir hale geldi.

Üstelik diğer ısınma sistemlerinden düşük verim alınması da kullanıcıları sulu yerden ısıtma sistemlerine yöneltiyor; çünkü sulu yerden ısıtma, tüm alanı eşit biçimde ısıtıyor. Homojen biçimde döşeli olduğu tüm alana ısıyı yaydığından ısı verimliliği oldukça yüksektir. Hem düşük enerji ile tasarruf sağlayan hem de eşit zeminden ısıyı tüm alana veren bu sisteme gelin daha yakından bakmaya çalışalım.


Sulu Yerden Isıtma Avantajları


Sulu yerden ısıtma, genellikle istenilen zemine yapının inşaat aşamasında uygulanır. Ayrıca tadilat veya yenileme aşamalarında da döşenebilir. Birçok zemin ve yapı biçimi fark etmeksizin sulu yerden ısıtma sistemi kullanılabilir. Yüksek tavanlı olan alanlar, ev ve iş yerlerine uygulanabileceği gibi ahşap, doğal taş, seramik gibi pek çok zeminde de kullanılabilir.

Sulu yerden ısıtma sistemi kullanılacağı zaman zemin uygulaması içerisinde sıcak su geçecek borular kullanılır ve bu borular sıcak su tesisatına bağlanır. Sulu yerden ısıtma sistemi size konforlu, tasarruflu, sağlıklı ve güvenilir ısıtma sağlar.


Zemine döşenen özel boruların içerisindeki suyun dolaşımı ile ısı sağlar. Üstelik sulu yerden ısıtma sistemleri birçok güç kaynağı ile uyumludur. Isı pompası, doğalgazlı kombiler veya katı yakıtlı kazanlardan gücünü alabilir. Bunun yanı sıra daha ekonomik bir seçenek olarak da jeotermal veya güneş enerjisi gibi güç kaynaklarına da entegre olabilir.

Ayrıca 25-50 derece arasında ısı performansı ile tüm alanı sıcak tutar. Diğer ısıtma sistemleri gibi yüksek enerji kullanmaz. Bu da tasarruf sağlamasının sebebidir. Isınma giderlerinizde ciddi bir düşüş yaşamanıza sebep olur.


Tek bir noktadan değil de zeminden tüm zeminden ısıyı verdiğinden döşendiği tüm alan da homojen olarak ısınır. Sıcaklığı ise otomatik veya manuel olarak termostat ayarıyla istediğiniz biçimde tutabilirsiniz. Sulu yerden ısıtma sistemleri zemine gömülü ve bir anlamda gizli döşendiğinden gereksiz yer işgal etmez.

Diğer sistemlerde olan radyatörler veya ısınma araçları gibi yer kaplamaz. Yaşam veya çalışma alanlarınızda özgür bir şekilde hareket edebilirsiniz. Isıtıcının yerine göre de dekore etmek zorunda kalmamış olursunuz.


Sağlıklı Bir Yaşam Alanı


Alan özgürlüğü sunmasının yanı sıra insan sağlığı açısında da sulu yerden ısıtma tercih edilir. Solunum ile ilgili sorun yaşayan kişiler için de sulu yerden ısıtmanın uygun bir tercih olacağı bilinir. Yerde oluşan toz ve akar oluşumuna izin vermez. Diğer yandan da ortamda kuruluk yaratmaz. İnsan sağlığına uyumlu bir ısınma biçimi olduğu için dahi tercih edilmektedir.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin tasarruf sağladığı bir başka alan ise bakım ücretleridir. Isınma giderleriniz düşerken ısınma sistemlerinizin bakım ücretleri de düşecektir. İlk döşendiği zaman kullanılan malzeme, işçilik ve mühendislik hizmetinin kalitesine göre değişkenlik göstermekle beraber sulu yerden ısıtmanın pek fazla bakım gerektirmediği bilinmektedir.

Diğer ısınma sistemlerinde yıllık olarak verdiğiniz bakım ücretlerini kaliteli bir hizmet aldığınız taktirde ödemezsiniz. Hem ekonomik biçimde ısınma ayrıcalığı, konforuna ulaşır hem de ekstra bakım ücreti gibi giderleri ödenemeyerek ayrıca tasarruf edebilirsiniz.

Yerden ısıtma diğer ısıtma alternatiflerine göre daha kullanışlıdır. Sulu yerden ısıtma kullanılan yaşam alanlarındaki sıcaklık hem yatay, hem de dikey eksende homojen olarak dağıtılır ve bu sayesinde ortamın her yeri eşit ısınır. Radyatör petek sistemi kullanılan alanlarda yaşanan, peteklere yakın yerlerin sıcak, uzak yerlerin serin olması problemini yaşamazsınız. “Isınan hava yükselir” prensibi ile tüm zeminden yükselen hava kendine daha fazla alan bulacağından ısı kontrolü daha fazladır.

Evlerde kullanılan zeminler genellikle soğuk olur, özellikle fayans zeminlerin yoğun olduğu alanlar, çocuklarımız için soğuk algınlığı sebebidir. Yerden ısıtma kullanılan yaşam alanlarında buna benzer sorunlar yaşamazsınız. Genel olarak yerden ısıtma size konfor, enerji verimliliği, güvenlik, yaşam alanı tasarım özgürlüğü ve sağlıklı ısınma gibi faydalar sunar. Yerden ısıtma sistemi kullanılan yaşam alanlarında artık sıcağın keyfini süreceksiniz.


Sulu Yerden Isıtmada İso Mühendislik Farkı


Siz de sulu yerden ısıtma sistemlerini yaşam veya çalışma alanlarınıza uygulayıp tüm ayrıcalıklarından yararlanmak için iyi bir hizmet almak istiyorsanız, deneyimli bir ekip ile görüşebilirsiniz. Alanında uzman, kaliteli hizmet veren İso Mühendislik’e iletişim adreslerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Daha ekonomik bir ısınma ve yüksek ısı verimliliği sizin için önemli ise kaliteli hizmet veren uzman ekibimizden sulu yerden ısıtma sisteminin döşeneceği alanın metrekaresine göre fiyat bilgisi alıp, keşif için görüşebilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp