İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtmada Doğru Seçim: İso Mühendislik

Sulu Yerden Isıtmada Doğru Seçim
Sulu Yerden Isıtmada Doğru Seçim

Isınma giderlerinizde tasarruf sağlamak sulu yerden ısıtma ile mümkündür. Tasarruflu ve konforlu ısınma için sulu yerden ısıtmada doğru seçim: İso Mühendislikdir. Isıtma sistemleri arasında “sulu yerden ısıtma” oldukça iyi sonuçlar veren bir türdür. Isınma giderlerinizde tasarruf sağladığı gibi kaliteli malzemeden üretilmiş sistemlerin bakımı da oldukça kolay yapılmaktadır. Öte yandan malzeme kalitesine göre diğer ısıtma sistemlerine göre çok daha az bakım istediği bilinmektedir.


Sulu yerden ısıtma sisteminin avantajlarına ve konforuna sahip olmak için iyi bir projelendirme ve mühendisliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Isıtma sistemlerinin kaliteli olması, ısı verimini de önemli düzeyde arttırmaktadır. Bu sebeple İso Mühendislik gibi alanında uzman ve profesyonel bir ekip ile çalışmak, ideal bir seçim olacaktır. Şimdi dilerseniz sulu yerden ısıtma sistemlerine dair tüm detaylara daha yakından göz atalım.


Sulu Yerden Isıtma Sistemini Neden Tercih Etmeli?


Sulu yerden ısıtma sistemleri, binalara inşaat, tadilat, restorasyon gibi işlemler sırasında uygulanır. Zemine döşenen özel borular için döşeme malzemesi fark etmeksizin çoğu zemine uygulanabilir. Parke, fayans, ahşap, doğal taş veya seramik birçok zemine uygun olduğundan sulu yerden ısıtma sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bina yapıları fark etmeksizin sulu yerden ısıtma sistemleri uygulanabilir. Sistem; müstakil ev, apartman dairelerine uygulanabileceği gibi okul, camii, hastane gibi alanlarda da uygulanabilir. Kapalı yüzme havuzları veya hamamların yanı sıra dış alanlarda kış bahçesi gibi farklı mekanlarda da rahatlıkla uygulanabilir bir sistemdir.

Üstelik bunun için doğrudan sulu yerden ısıtma sistemine uygun bir zemine sahip olmanız gerekmez. Çünkü sistem tüm zemin tipleriyle uyumlu biçimde döşenebilmektedir. Bir başka avantajı da birçok farklı güç kaynağı ile entegre ediliyor olmasıdır.


Sulu yerden ısıtma sistemleri, güneş enerjisi veya termal enerji kaynaklarından gücünü alabilir. Yine doğalgaz veya ısı pompaları da güç kaynağı olabilmektedir. Yani sulu yerden ısıtma sistemlerini tercih edecekseniz, bu alana özel bir güç kaynağı satın almanıza gerek kalmaz. Birçok enerji kaynağı ile uyumlu biçimde gücünü alabilecektir.


Diğer ısınma sistemleri kurulan mekânda yer kaplamaktadır. Sulu yerden ısıtma sistemleri zemine gömülü biçimde olduğu için gereksiz yere alan kaplamaz. Yaşam veya çalışma alanlarınızda daha özgür hareket etmenizi sağladığı için bile sulu yerden ısıtma sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Başka bir tercih sebebi ise diğer ısınma sistemlerinde olmayan homojen biçimde ısıyı yayma özelliğidir. Sulu yerden ısıtma sistemleri tüm zemine döşendiğinden eşit biçimde ısı yaymaktadır. Örneğin kalorifer peteğinin yanına gittiğinizde ısınır uzaklaştığınız noktalarda daha düşük ısıya maruz kalabilirsiniz.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinden ısı değişimi olmaksızın yararlanabilirsiniz. İnsan sağlığı açısından da homojen ısı dağılımı oldukça önemlidir. Ayrıca sulu yerden ısıtmanın zeminde toz ve akarların oluşumuna da engellediği bilinmektedir. En önemli tercih sebeplerinden bir tanesi de ısınma giderlerini oldukça azaltacak olmasıdır.

Diğer ısınma sistemleri gibi yüksek derecelerde çalışmaz. Sulu yerden ısıtma sistemleri 25-50 dereceler arasında ısı vererek çalışır. Bu da ortalama olarak diğer sistemlere göre %20 ile %50 arasında tasarruf sağlamaktadır.


Sulu Yerden Isıtmada Doğru Seçim: İso Mühendislik Hakkında


Sulu yerden ısıtma sistemleri için kaliteli malzeme kullanımı ve iyi projelendirme oldukça önemli bir durumdur. Bunun için nitelikli bir mühendislik firmasından hizmet almak gerekir. İso Mühendislik, alanında 20 yıllık tecrübeye sahip bir ekip ile hizmet vermektedir. 2021 yılında İstanbul’da kurulan İso Mühendislik firmasından sulu yerden ısıtma alanında hizmet alabileceğiniz gibi havalandırma, arıtma sistemleri gibi pek çok konuda da destek alabilirsiniz.


Sulu yerden ısıtma sistemi için İso Mühendislik firması ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Bunun için İso Mühendislik’in resmi web sitesinde bulunan iletişim kanallarından yararlanabilirsiniz. Sektörel deneyimi, referans olabilecek örnek çalışmaları ve firmaya dair tüm detayları incelemek için https://isomuhendislik.com önemli bir yol gösterici olacaktır.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp