İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Yerden Isıtma Sistemi Avantajları
Yerden Isıtma Avantajları Yerden Isıtma Önemi

Sulu yerden ısıtmanın sağladığı ayrıcalıklar, sisteme olan ilgi yalnızca ülkemizde değil dünyada da giderek artmaktadır. Sulu yerden ısıtma yüksek potansiyelli ve verimli bir ısınma konforu sunduğu için kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Üstelik verimliliğinin yanı sıra sulu yerden ısıtma sistemleri oldukça düşük maliyetlidir.
Yüksek ısınma giderlerinizi düşürmek adına eviniz veya çalışma alanlarınızda sulu yerden ısıtma sistemi döşetebilirsiniz.

Isınma maliyetlerinizin düşmesinin haricinde sistem, uygulama alanında yer kaplamadığından özgürce hareket etmenizi sağlar. Şimdi sulu yerden ısıtma sisteminin sağladığı konfor ve ayrıcalıkları detaylıca anlatalım.


Sulu Yerden Isıtmayı Tanıyalım


Sulu yerden ısıtma sistemleri daha az enerji harcayan, ısı yalıtımı yüksek ve temiz bir ısınma aracıdır. Hemen hemen çeşit yapıya uygulanabilir ve birçok enerji kaynağı ile uyumlu olarak çalışır. Zemine döşene özel boruların içerisinden geçen içerisindeki suyun ısınması ve dolaşımı ile çalışır.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin döşenmesi için zeminde özel bir boşluk bırakılır ya da açılır. İnşaat veya tadilat aşamalarında yapınıza kolayca uygulanır.


Sulu Yerden Isıtma Nerelerde Kullanılır?


Sulu yerden ısıtma pek çok yapı ve zemin ile uyumludur. Otellerde, hamamlarda, kapalı spor salonlarında, seralarda, ev ve iş yeri olarak kullanılan birçok alana uygulanabilir. Müstakil veya apartman dairesine sistem uygulanabileceği gibi kış bahçesi olarak kullanılan dış mekanlara da kullanılabilir. Hastane, okul, camii gibi kamuya hizmet veren yerlerde de tercih edilir.


Sulu Yerden Isıtmayı Neden Tercih Etmeliyiz?


Geniş veya yüksek tavanlı alanlarda dahi sulu yerden ısıtma sistemleri oldukça verimlidir. Zeminden ısıyı eşit ve adil biçimde verdiği için homojen bir ısınma sağlar. Elektrikli ısıtıcılar veya kombi peteklerinden ısı alınırken tek bir alanda kalır ancak sulu yerden ısıtma tüm zemine kapladığından tüm alan aynı anda ısınır.

Sulu yerden ısıtma sistemi döşendikten sonra uzun yıllar kullanılabilir. Eğer kaliteli malzeme ve mühendislik hizmeti ile sulu yerden ısıtma sisteminizin uygulaması gerçekleştirildiyse bakım masraflarından da kar ederseniz. Diğer ısıtma sistemlerindeki gibi yıllık bakım masrafları için büyük meblağlar ödemeniz gerekmez.


Sulu yerden ısıtma sistemi pek çok güç kaynağına entegre edilebilir. Doğalgazlı kombiler, katı yakıtlı kazanalar ve birçok güç kaynağına ile uyumludur. Ayrıca güneş enerjisi veya jeotermal enerjiden de gücünü alarak daha ekonomik sonuçlarla kullanabilirsiniz.


Sulu yerden ısıtma diğer ısıtma sistemlerine göre oldukça ekonomiktir. Zeminden gelen ısı 50 veya 55 derecelerin üzerine çıkmaz. Diğer ısıtma sistemlerinde enerji kullanımı çok daha fazlayken sulu yerden ısıtmada düşük enerji kullanılırken yüksek verimlilik vardır.

Sulu yerden ısıtma sistemleri pek çok zemin malzemesi ile de uyumludur. Ahşap, halı kaplamalı zeminlerden doğal taş veya seramik zemin kaplamalarına kadar pek çok malzeme ile kullanılabilir.
Sulu yerden ısıtma sistemleri yaşam veya çalışma alanlarınızda gereksiz yer kaplamaz.

Dolayısıyla sistem zeminin altında gizli olduğundan döşeli olduğu alanı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Ayrıca hareket özgürlüğünüz de kısıtlanmaz.


Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Maliyetleri


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin ilk döşemedeki çıkan maliyeti bazı kullanıcılara ilk etapta fazla gelebilir. Ancak sistem döşendikten sonra düşük gelen faturalarla kendini ekarte edecektir. Sulu yerden ısıtmanın fiyatını etkileyen başka bir unsur da kalitesidir.


Kaliteli bir markadan iyi bir mühendislik hizmeti alarak kurulumu yapılacak bir sulu yerden ısıtma sistemini hem ekonomik hem de sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz. Sulu yerden ısıtma sistemi alanın büyüklüğüne göre metrekare cinsinden hesaplanır.


Alanında uzman ekiplerden sulu yerden ısıtma sistemi almanız çok önemlidir. Sorunsuz bir kullanım açısından sulu yerden ısıtma sisteminizi deneyimli bir mühendislik firmasından almanız tavsiye edilir. İso Mühendislik alanında uzman kadrosu ve uygun fiyat seçenekleri ile hizmetinizdedir.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp