İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Tasarruflu Isınma Çözümü

Günümüzde ısınma ile ilgili birçok farklı proje ve çözümler mevcuttur ve toplum olarak daima tasarruflu ısımna çözümü arayışı içindeyiz. Kimisi evinde klima kimisi de kalorifer sistemleri kullanmaktadır. Kazan dairesi sistemleri en çok kullanılan ve enerji tasarrufu sağlayan ısınma sistemleri arasında yer almaktadır.

Genellikle apartmanlarda enerji tasarrufunu teşvik etmek ve daha az ücret ödemek için Kazan dairesi kullanımı önerilmektedir. Kazan dairesi kurulduktan sonra ısınma için kullanılan yakıtlar yakılarak ısı enerjisi elde edilir.

Bu ısı enerjisi borularda ilerleyerek tüm katların eşit ve iyi şekilde ısınmasını sağlar. Genellikle kazan dairesi sistemleri zemin veya bodrum katında kurulur. Bu sayede oluşabilecek zararlar veya tehlikeler önlenmiş olmaktadır. Genellikle de sabit bir yere monte edilerek kullanılmalıdırlar. Sizler de tasarruflu ısınma yöntemlerini kullanmak istiyorsanız Kazan dairesi kurulması avantajlı olmaktadır.


Kazan Dairesi Kurulumu Nasıl Yapılır?


Kazan dairesi kurulumu için sistemin en iyi şartlarda çalıştırılması sağlanmalıdır. Bunun için de belirli yöntemlerin ve şartların sağlanması gereklidir. Kazan dairesi kurulumu için ilk önce, sistemin kurulacağı odanın aydınlık olması gereklidir.

Kazanın kurulduğu odanın da havalandırma açısından sıkıntısız ve yeterli olması gereklidir. Kurulacak sistemin bacaya kolaylıkla ulaşması gereklidir. Ekipmanların mesafesinin gaz dolaşımı için yeterli ve mevzuata uygun büyüklükte olması gereklidir.

Bu sayede Kazan dairesi kurulumu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kazan dairesi sistemleri kurulurken genellikle mimarlardan da yardım alınmaktadır. Bu sistemleri kullanmak hem enerji tasarrufu sağlar hem de maliyeti oldukça düşüktür.


Kazan Çeşitleri Nelerdir?


Kazan dairesi için farklı birçok seçenek mevcuttur. Kazanın kurulacağı şartlara göre karar verilebilmektedir. Genellikle Kazanlarda sıcak su, kızgın su, kızgın yağ gibi farklı materyaller de kullanılmaktadır. Kazan yapımında kullanılan malzemenin çeşidi de farklılık gösterebilir.

Kazanlar dökme dilimli veya çelik malzemelerden üretilebilirler. Kazan sistemleri yakıt olarak katı, sıvı veya gaz yakıt kullanabilmektedir. Gaz yakıt genellikle bilindiği gibi doğal gazdır. Motorin sıvı yakıt sınıfına girer. Odun, taş kömürü gibi materyaller de katı yakıt olarak kullanılmaktadır.

Kazanlar çalışma prensibine göre de basınçlı veya basınçsız olarak da çalışma prensibine sahip olabilmektedir. Kazanların tasarımları da genellikle; alev borulu, duman alev borusu, dumanlı ve sadece su borulu çeşitlerini de ihtiva etmektedir. Birçok kazan çeşidi bulunur. Binalar veya konutlar için en uygun olan Kazan dairesi sistemleri kurulumu yapılmalıdır.


Kazan Dairesi Sistemleri Ekonomik midir?


Kazan dairesi sistemleri oldukça ekonomik malzemeler kullanmaktadır. Artık son yıllarda kömürün ve ilkel ısıtma yöntemlerinin yerini kazan dairesi sistemleri almıştır. Burada en uygun ve güvenli ısınma kazanı için gerekli tüm yönetmelik ve mevzuatlara uymak gereklidir.

Öte yandan ekonomik olmasının en önemli sebebi de daha yavaş yanarak hammaddeyi kolayca tüketmemesi ve yandığı zaman oldukça yüksek kalorili ısı vermesidir. Bu nedenle birçok apartman, fabrika ve villalarda kazan dairesi kurulumu tercih edilmektedir.


Kazan dairesi sistemlerinin en büyük avantajı insan gücüne ihtiyaç duyulmamasıdır. Belirli parametreler girildikten sonra kolaylıkla ısıtma sistemi olarak kullanılabilmektedir. Sıcak su ile ısıtma yapan kazan dairesi kurulduğunda borulardan geçen sıcak su, evlerin ve iş yerlerinin hızlıca ısınmasına ve ısının sabit tutulmasına yaramaktadır.

Kazan dairesi için eğer binalar küçük ise bodrum katları kullanılabilmektedir. Özellikle yeni bina veya ev yaptıracak kişilere veya ısı sistemlerini değiştirecek olanlara, kazan dairesi kurulumu önerilmektedir. Ekonomik, güvenli ve kaliteli bir ısınma için şart ve yönetmeliklere uygun kazan dairelerinin kurulumu, insanların konforunu sağlayan bir ısıtma hizmeti sunmaktadır.

Eviniz yada iş yeriniz için tasarruflu ısınma çözümü arıyorsanız eğer İso Mühendislik tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için daima yanınızda. Uzman ekibimiz ve yıllık sektör tecrübemiz ile size bir telefon mesafesindeyiz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp