İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Yeni Nesil Isınma Yöntemi

Sulu yerden ısıtma, hem bütçenizle dost hem de oldukça verimli sonuçlar oluşturan işlevsel bir ısınma sistemidir ve bu haliyle yeni nesil ısınma sistemidir diyebiliriz. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin kullanılabileceği alanlar oldukça geniştir. Bu sistem, pek çok güç kaynağına entegre edilerek kullanabilir.

Oldukça dayanıklı olan ve kaliteli malzemeden döşenmiş olan sistem, uzun yıllar bakım gerektirmeden çalışır. Yerde toz ve akar oluşumunu engellediği için insan sağlığı ile dost bir ısınma aracıdır. Son yıllarda giderek sulu yerden ısıtma sistemleri tercih edilmeye başlanmıştır. Bu durumu oluşturan gerekçeleri gelin yakından inceleyelim.

Sulu yerden Isıtmanın Yarattığı Konfor


Her türlü yapının inşaat aşamasında rahatlıkla uygulanabilen sulu yerden ısıtma sistemleri bir ısınma aracı olarak büyük rahatlık ve tasarruf sağlar. Ayrıca yapınızda, tadilat veya restorasyon aşamalarında, zeminde sistem için gerekli pay açılarak da uygulanabilir.

Sulu yerden ısıtma sistemleri birçok zemin ile uyumlu olarak döşenebilir. Seramik, ahşap, parke, doğal taş gibi birçok malzeme ile uyumludur.


Yine pek çok yapıya da uyumlu olarak sulu yerden ısıtma sistemleri tercih edilebilir. Apartman daireleri, müstakil ev veya villalar, kapalı spor salonları, hastane veya okul gibi pek çok alanda rahatlıkla uygulanır. Hamam ve yüzme havuzlarında sulu yerden ısıtmanın kullanıldığını görebilirsiniz.

Zeminden verdiği ısı tüm alana eşit bir biçimde yayılır. Homojen şekilde ısının yayılması büyük ısınma açısından büyük avantaj sağlar. Diğer ısınma araçlarında olduğu gibi tek bir petek veya sobanın yanına gidip ısınmak zorunda kalmazsınız.


Sulu Yerden Isıtmanın Faydaları


Sulu yerden ısıtma sistemleri ciddi düzeyde tasarruf sağladığı için öncelikli olarak tercih edilen bir ısınma yöntemidir. Isı, zemine döşenen özel borular sayesinde eşit bir biçimde yayılır. Borulardan geçen ve dolaşan sıcak su 25 ile 50 derece arasındadır.

Diğer ısıtma sistemlerinde ise enerji kullanımı bundan çok daha yüksek düzeydedir ancak yine eşit bir ısınma sağlamaz. Sulu yerden ısıtma sistemleri daha düşük enerji ile tam performanslı bir ısınma sağlar.
Birçok enerji kaynağına entegre edilebilmesi de sulu yerden ısıtma sistemlerinin tercih edilme sebepleri arasındadır.

Sulu yerden ısıtma sistemleri doğalgazlı kombi, katı yakıtlı kazanlar, ısı pompalarından enerjisini alabilir. Ayrıca termal ve güneş enerjisi gibi enerji kaynaklarından da rahatlıkla gücünü alabilir. Birçok enerji kaynağına entegre olabildiğinden hazırda olan enerji kaynağınızı değiştirmenize veya yenisini almasına gerek kalmaz.


Sulu yerden ısıtma sistemleri az enerji tüketimi sağladığı için yüksek faturalar ödemezsiniz. Faturalardan edeceğiniz tasarruf kadar sulu yerden ısıtma sistemlerinin bakım masraflarında da önemli bir ekonomi sağlarsanız.

Kaliteli malzeme, işçilik ve mühendislik hizmeti alınan bir sulu yerden ısıtma sistemini uzun yıllar neredeyse bakım gerektirmeden kullanabilirsiniz. Diğer ısıtma sistemlerindeki gibi her yıl çıkacak bakım maliyetleri konusunda da ekonominize olumlu yönden katkı sunmuş olursunuz.


Sulu yerden ısıtma sistemlerinin bir başka konfor ve rahatlık sağladığı alan ise sağlıktır. Bütçenizle dost olduğu kadar insan sağlığı ile de uyumluluğuyla da dost olan sulu yerden ısıtma sistemleri toz ve akar oluşumunu engeller. Solunum ile ilgili rahatsızlıkları olan kişilerin bu sebeple tercih ettikleri bilinir.

Ayrıca tüm ortamın eşit derece ısınması da sıcaklık farklarından doğan hasta olma olasılığını da düşürecektir.


Sulu yerden ısıtma yaşam ve çalışma alanlarınızda gereksiz yer kaplamaz. Zemine gömülü olduğu için dekorasyonunuzu engellemez. İstediğiniz gibi eşyalarınızın yerini değiştirebilir, özgür bir şekilde hareket edebilirsiniz. Diğer sistemlerde olduğu gibi eşyalarınızın yerini ısıtıcıya göre ayarlamak zorunda kalmazsınız.


Tüm bu rahatlık, konfor ve eşit ısınma rahatlığına ulaşmanız için uzman bir ekip ile çalışmalısınız. İso Mühendislik’in güven veren profesyonel kadrosundan sulu yerden ısıtma sistemleri hizmeti alabilirsiniz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp