İso Mühendislik - Logo - Beyaz
Elektrikli Yerden Isıtma Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Elektrikli Yerden Isıtma Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin en çok tercih edilme nedenleri; konfor sağlaması ve kullanım rahatlığıdır. Ayrıca yer kaplamaz ve kullananlara hareket kabiliyeti sağlaması açısından da avantaj sağlamaktadır. Eşit derecede ısı dağılımı sağlayan elektrikli yerden ısıtma özellikle Ankara ve Antalya civarında da sıkça araştırılmakta ve oldukça talep görmektedir. Diğer ısıtma sistemlerine nazaran çok daha az problem yaşatan bu elektrikli yerden ısıtma sisteminde kaliteli bir ısınma sağlanır.

Tüm bunlara ek bakımları da kolaydır. Kurulum ve kullanım maliyetleri diğer ısıtma sistemlerine göre çok daha düşüktür. Kontrollü sağlanan ısıtma ile risk teşkil eden hangi faktörler varsa riski en aza indirilmiştir. Esnek borular kullanılarak yer zeminine döşenen kablolar sayesinde hem kırılmalara hem de kaçaklara karşı dirençlidir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle yerden ısıtma sistemlerinin kurulacağı zaman hizmet alınacak firmanın yaptığı çalışmalar ve varsa referansları araştırılmalı ve güvenilirliği önem arz etmelidir. Elektrikli yerden ısıtma, Ankara, İstanbul, Antalya ve Bursa başta olmak üzere daha birçok bölgede de güvenilir firmalar tarafından uygulanmaktadır. İSO Mühendislik yerden ısıtma sistemlerinde deneyim ve altyapısıyla kaliteli hizmet veren bir firmadır. Dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edilerek, hem planlaması hem uygulanması yapılmaktadır. Müşteri odaklı yapılan çalışmalar ve çözüm süreçleri ile hem teorik hem teknik bilgi akışı açık bir şekilde sağlanmaktadır.

Elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin Antalya, Ankara, Bursa, İstanbul gibi büyük şehirlerde uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulanma sıklığı daha fazladır. Ancak küçük şehirlerde bu deneyime ve tecrübeye ulaşmak daha zordur. Tüm Türkiye’ye hizmet veren İSO Mühendislik
bu sorunu ortadan kaldırmakta ve kaliteli hizmeti her yere taşımaktadır.

Hizmet alacağınız firmadan size uygun planlama yapması ve size sunmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca işin finansal alanında da bir piyasa araştırması yapabilir ve maliyet olarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Böylece hizmet alacağınız işin değerini belirlerken daha dengeli bir bütçe oluşturabilirsiniz.

Elektrikli Yerden Isıtma Kullanım Ömrü

Bir elektrikli yerden ısıtma sisteminin kullanım ömrü genellikle binaların kullanım ömrü kadardır. Bu sistemde herhangi bir yenileme yapılması gerekmezken, 100 yıl gibi bir kullanım ömrü biçilmiştir. Alttan ısıtma sistemleri; kullanım amacına uygun kullanıldığı müddetçe belirlenmiş zaman diliminde görevini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Kurulumu yapılan sistemler genelde ömür boyu olarak kullanılmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Maliyeti Nedir?

Her alanda olduğu gibi kullanıcıların en merak ettiği konuların başında maliyet ve fiyatlandırma gelir. Maalesef planlama öncesi herhangi bir maliyet tablosu çıkarılması mümkün değildir.
Elektrikli yerden ısıtma sistemi maliyetleri farklı parametrelere göre değişkenlik gösterir. Bunların en başında kullanılan malzeme kalitesi gelir. Burada bir örnek verilmesi gerekir ise elektrikli yerden ısıtma halı döşenmesi maliyeti ile elektrikli yerden ısıtma parke maliyeti hiçbir zaman aynı değildir. Kullanılan malzeme farkı, doğal olarak fiyat değişikliğini de etkilemektedir. Yine kullanılan malzemenin ithal olması durumunda o zamanki döviz kuruna göre de fiyatlar değişmektedir.

Bunun yanı sıra elektrikli yerden ısıtma sistemleri m2 fiyatları farklı firmalara göre değişmekte ve farklı farklı markaların kullanımına göre de etkilenmektedir. Her bu alanda hizmet veren firmanın kendince bir metrekare birim fiyatı vardır. Toplu yapılan elektrikli yerden ısıtma sistemlerde ise rakamlar karşılıklı yapılan uzlaşmaya göre değişiklik göstermektedir.

İSO Mühendislik üstün kalite ve deneyimli ekibiyle elektrikli yerden ısıtma sistemlerini Ankara, Antalya, İstanbul gibi büyük şehirler dışında tüm Türkiye’ye de kurarak hizmet ağını geniş tutmuş ve konforlu bir ısıtma sistemini tüm Türkiye’ye taşımıştır. Siz de daha fazla bilgi için buradan iletişime geçebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp