İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Isı Pompası Sistemleri

Isı pompaları, ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımını bir araya getirerek enerji tasarrufu sağlamakta ve diğer ısı kaynaklarına göre avantaj sunmaktadır.

Bu cihazlar, enerji transferini sadece havadan değil aynı zamanda toprak ve su gibi çeşitli ortamlardan da gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra, ısı pompaları doğal kaynaklardaki potansiyel ısı enerjisini evlerimize taşıyarak, evlerimizin sıcaklık konforunu artırırken çevreye zararlı gaz salınımı yapmamaktadır.

İso Mühendislik A+ enerji tasarruflu ısı pompası sistemleri ile yaşam alanlarınızın ısı kontrolü artık sizin elinizde! Bu içerikte, ısı pompası sistemlerine dair merak edilenlere yanıtlar vereceğiz.

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Sistemleri Bizim İşimiz

Isı pompası sistemleri yaşam alanlarınıza hem konforlu ısınma hem de konforlu soğutma sağlayan sistemlerdir. İso Mühendislik ısı pompası sistemleri, teknolojisi en etkili iklimlendirme çözümleri arasında kendine yer bulur. Kaliteli bir sistem uzun ömürlüdür ve İso Mühendislik'te önem verdiğimiz konuların başında sizin memnuniyetiniz. Bu nedenle klasik sorunları yaşamadan, kaliteli, zamanında ve % 100 memnuniyet sağlayacağınız bir hizmeti garanti ediyoruz. Isı pompası sistemleri için güvenilir çözüm ortağı aradığınızda, İso Mekanik Mühendislik profesyonel çözümleri ile her daim yanınızda...

Isı pompası, ısıtma, soğutma ve sıcak su için gereken enerjinin %75’ini doğal kaynaklardan, geri kalan %25’ini elektrikten alarak çalışır ve hava koşullarından bağımsızdır. Bu nedenle, ısı pompaları her türlü hava koşulunda, karlı, yağmurlu veya güneşli günlerde bile kullanılabilir.

Ev içinde keyifli bir hava sağlamak için, yıl boyunca ısıtma ve sıcak su konforunu garanti eden bir ısı pompası kullanılabilir. Ayrıca, otomatik kontrol özelliği sayesinde yaz aylarında da evi serinletebilir.

Isı Pompası Nedir
Isı Pompası Nasıl Çalışır

Isı Pompası Nasıl Çalışır?

Isı pompası sistemleri 3 farklı kaynaktan beslenir. Hava kaynaklı, su kaynaklı yada toprak kaynaklı çalışan bu sistemler, kullandıkları kaynaktan emdikleri ısı enerjisini ortama aktarır.

Isı pompası, bir buzdolabının çalışma prensibiyle benzerlik gösterir; ancak soğutma işleminin tam tersini gerçekleştirir. Buzdolabı, içerideki ısıyı dışarıya vererek içini soğuturken, ısı pompası dışarıdaki ısıyı içeri transfer eder. Hava, toprak veya su gibi kaynaklardan alınan düşük derecedeki ısı, evin sıcaklığını yükseltmek için kullanılır.

İklimlendirme Sistemlerinin Karşılaştırılması

Isı Pompası Sistemleri

Diğer Isıtma/Soğutma Sistemleri

Enerji verimliliği oldukça yüksektir.

Enerji verimliliği görece düşük kalır.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına uygundur.

Genellikle fosil yakıtlara bağımlılık söz konusudur.

Uzun vadeli tasarruf sağlar.

Yüksek işletme ve bakım maliyetlerine sahiptir.

Düşük karbon izi

Yüksek karbon ayakizi

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın

Isı pompası sistemleri ihtiyaçlarınız için hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ısıtma ve mühendislik çözümlerinde işin profesyonellerinden fiyat teklifi alın.

  • Isı pompaları düşük enerji tüketimi sayesinde konutlarda, binalarda ve uygulama yerlerinde enerji tasarrufu sağlar. 
  • Genel olarak ısıtma pompası sistemleri size konfor, enerji verimliliği, güvenlik ve sağlıklı ısınma gibi faydalar sunar. 
  • Isıtma pompası sistemleri kullanılan yaşam alanlarında artık sıcağın ve soğuğun keyfini süreceksiniz.
  • Isı pompaları, hem ısıtma ve sıcak su konforunu yıl boyunca sağlar hem de yaz aylarında otomatik olarak kontrol edilen soğutma özelliğiyle ev içinde hoş bir atmosfer oluşturur.

 

Isı Pompası Sistemlerinin Faydaları

Isı pompası sistemleri, doğal enerjiyi etkili bir şekilde kullanarak % 100 ısıtma enerjisi üretir, bu enerjinin % 75'i doğadan elde edilirken % 25'i elektrik enerjisiyle sağlanır.Isı pompaları düşük enerji tüketimi sayesinde konutlarda, binalarda ve uygulama yerlerinde enerji tasarrufu sağlar. Genel olarak ısıtma pompası sistemleri size konfor, enerji verimliliği, güvenlik ve sağlıklı ısınma gibi faydalar sunar. Isıtma pompası sistemleri kullanılan yaşam alanlarında artık sıcağın ve soğuğun keyfini süreceksiniz.Isı pompalarının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Isı Pompası Sistemlerinin Önemi

Günümüzde, özellikle küresel ısınma ile birlikte doğal enerji kaynakları daha da önemli bir hal aldı. Doğadaki enerjiyi doğru kullanarak hem bizlere hem de gelecek nesillere daha yaşanabilir ve daha sağlıklı bir dünya bırakmamız mümkündür. Isı pompası sistemleri tam bu noktada ön plana çıkmaktadır. Doğada var olan ısı enerjisini kullanan bu sistemler, kaynakları koruyan ve bir kaynaktan alınan enerjiyi başka bir kaynağa sağlıklı bir şekilde aktarma görevini üstlenen önemli sistemlerdir. Geleceğimize daha sağlıklı bir dünya bırakabilmek için İso Mühendislik en son teknoloji ısıtma pompası sistemleri ile yanınızdadır. Isıtma pompası çözümlerimiz size hem tasarruf hem konfor hem de daha sağlıklı bir ısınma sağlar.

Sık Sorulan Sorular

Isı pompası, çevredeki ısı enerjisinden aktif şekilde yararlanır. Gaz benzeri soğutucu akışkanlar, çalışma prensibinde önemli rol oynar.

Isı pompası sistemleri yalnızca ısıtma yapmaz, aynı zamanda yaşam alanlarınızda ya da işyerlerinizde soğutmada da bu sistemlerden yararlanabilirsiniz. Bunun için toprak analizlerinin yapılması önemlidir.

Genellikle binanın özel durumuna, konuma, tesis özelliklerine bakılarak ortak bir karar verilir. Bu konuda müşterilerimize teknik destek sunmaktayız. Öte yandan kullanıcıların ısı pompası sistemleri yorumları da sizin için bu konuda referans olabilir.

Isı pompası sistemlerinde alanın büyüklüğü, kullanılan malzemeler, montaj kurulum maliyetleri ve iklimlendirme ihtiyaçları gibi unsurlar fiyatı belirler.

Isı pompası sistemleri, dünyada yarım asırdan daha uzun bir süredir kullanılmaktadır ancak Türkiye’de son yıllarda yaygınlık kazanmıştır.

Isı Pompası Sistemleri Çözüm Ortağınız

İso Mühendislik, mekanik tesisat projelerinde Isıtma, Soğutma, VRV Sistemleri ve daha birçok özel uygulama için sektör lideri, uluslararası firmaların distribütörlüğüne sahiptir.

Uluslararası standartlarda hizmet vermek, kaliteli uygulamalarla doğa dostu, ekonomik çözümler üretmek için ve yaşam kalitenizi yükseltmek için güvenilir sistemler kuruyoruz.

Isı Pompası Sİstemleri Çözüm Ortağınız
İşimize Değer Katan Markalarımız

İso Mühendislik'te sektörün en önemli markaları ile işbirliği yapar, kaliteden asla ödün vermeyiz.

Rehau Yerden Isıtma Sistemleri
Wawin Yerden Isıtma Sistemleri
Donfuss Yerden Isıtma Sistemleri
Wilo
Panasonic Klima Sistemi
Buderus Isıtma Sistemleri
Samsung Klima Sistemleri
Honeywell Yerden Isıtma Sistemleri
İletişime Geçin

Soğutma – Isıtma- Havalandırma Sistemleri projeleriniz için bizimle iletişime geçin.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp