İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Soğutma Sistemleri

Serinlik Hep Sizinle

Soğutma Sistemleri ev veya iş yerinizin istenen soğuklukta tutulabilmesi için dış ortama sıcak havanın verilip, iç ortama soğutulmuş havanın iletilmesi prensibi ile çalışan sistemlerdir.

Endüstriyel tesisler, fabrikalar, alışveriş merkezleri, oteller ve hastaneler gibi özel ve kamusal alanlarda soğutma sistemleri, Vrf, split/multisplit klima  ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Soğutma Sistemleri Bizim İşimiz

İso Mühendislik'te size özel çözümler de geliştiriyoruz. Talebinize göre yapılan  özel proje planlama, kurulum ve bakım konularında artık güvenilir bir çözüm ortağınız var. Soğutma sistemleri 4 mevsim kullanılabilen sistemlerdir, kaliteli bir sistem uzun ömürlüdür ve İso Mühendislik asla kaliteden ödün vermez. Yaşam alanlarınızda serinliğinin stabil olması özellikle sıcak yaz aylarında çok önemlidir. Bilhassa nem arttığında serin ve rahat kalabilmeniz soğutma sisteminize bağlıdır. Bu nedenle %100 memnuniyet sağlayacağınız bir hizmeti garanti ediyoruz. İso Mühendislik'te iki tip soğutma sistemi hizmeti veriyoruz. Bunlar fan coil sistem kurulum ve bakımı, Vrf/Split/Multisplit klima kurulum ve bakımıdır.

Fancoil ile Soğutma

Fan coil sistemleri su ile çalışan sistemlerdir. İçerisine sıcak su aldığı zaman sıcak, soğuk su aldığı zaman soğuk üfler. Üflemeyi ise içinde bulunan fan yardımı ile yapar.

2 borulu ve 4 borulu olmak üzere iki tipte işlenir.  2 borulu fancoil üzerinde tek coil bulunur veı sıtma ya da soğutma işlemlerinden yalnızca birini yapabilir. 4 borulu fancoil ise üzerinde 2 coil bulunan tiptir, aynı anda hem ısıtma hem de soğutma işlemini yapar.

Fancoil Sistemleri
Klima Sistemleri

VRF / Split / Multisplit Klima ile Soğutma

Split Klima, tek dış üniteyle tek iç üniteye sahip klimalardır. Genelde ev tipi klimalar mono split klimadır. Multi Split Klima ise tek dış üniteye sahip ancak birden fazla iç üniteye sahip klimalardır.

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Multii split klimadan farkı soğuk hava debisinin kontrol edilebilir olmasıdır.

Soğutma Sistemlerinin Faydaları

Soğutma Sistemleri ister ev - iş yeriniz için ister büyük tesisler için olsun bir çok faydaya sahiptir. Ufak alanlarda soğutma ile serinleme faydasının yanı sıra büyük tesislerde hem kullanım hem de maliyet açısından faydalıdır. Özellikle üretim tesislerinin ve geniş çaplı binaların soğutma ihtiyaçlarını karşılayan soğutma sistemleri, yatırım maliyetlerini kısa sürede karşılamaktadır. Fancoil ve VRF sistemleri kullanılan binanın herhangi bir bölgesindeki iç ünitede performans kaybına sebep olmadan istenilen bölümlerde soğutma yapabilmesidir.

Özellikle pandemi sebebiyle insanların hayatları çoğunlukla kapalı alanlarda geçmektedir. Kapalı ortamlarda barınan insan sayısı arttıkça temiz hava dolaşımı, sıcaklık ve nem oranlarının önemi de artmaktadır. Verimli, sağlıklı ve konforlu bir çalışma ve yaşama alanı için iklimlendirilmiş mekanlar, her çeşit bütçeye ve ihtiyaca göre dizayn edilebilmektedir. 

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın

Soğutma Sistemleri ihtiyaçlarınız için hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm soğutma ve mühendislik çözümlerini için soğutma sistemi profesyonellerinden fiyat teklifi alın.

Soğutma Sistemlerinin Önemi

Soğutma sistemleri, ısı konforu için iç havanın neminin alınması ve ortam sıcaklığının düşürülmesi işlemini ifade eder. Günümüzde yaygın olsa da 1990 yılların başına kadar soğutma sistemleri insanlar açısından sadece zorunlu soğutulması gereken yerlerde uygulanırdı. Ancak teknolojinin gelişmesi, kullanım kolaylığı ve sağladığı konfordan dolayı kullanım alanları her geçen gün arttı. Günümüzde iklimlendirme cihazları hayatımızın her noktasında vazgeçilmez bir unsur oldu.

Soğutma sistemleri kullanıldığı alanın nem dengesini korumak için kullanılırken  havayı devir daim ediyor ve toz, pislik ve mikroptan arındırır. İso Mühendislik'te soğutma sistemlerin kurulumunu çevre dostu bir yaklaşım ile sağlıyoruz. İhtiyacınız olan her türlü soğutma sistemi profesyonel ekiplerimiz tarafından %100 memnuniyet duyacağınız bir anlayışla kuruluyor ve düzenli bakımları yapılıyor. Kaliteli bir soğutma için sizde ev yada iş yerlerinize soğutma sistemi tedariğinde İso Mühendisliği tercih edin.

Soğutma Sistemleri Çözüm Ortağınız

İso Mühendislik, mekanik tesisat projelerinde Isıtma, Soğutma, Sifonik yağmur drenaj sistemleri, VRV Sistemleri ve daha bir çok özel uygulama için sektör lideri, uluslar arası firmaların distribütörlüğüne sahiptir.

Uluslar arası standartlarda hizmet vermek, kaliteli uygulamalarla doğa dostu, ekonomik çözümler üretmek için ve yaşam kalitenizi yükseltilmek için güvenilir sistemler kuruyoruz.

İso Mühendislik Vrv Hizmetleri
İşbirliği Yaptığımız Markalarımız

İso Mühendislik'te sektörün en önemli markaları ile iş birliği yapar, kaliteden asla ödün vermeyiz.

Rehau Yerden Isıtma Sistemleri
Wawin Yerden Isıtma Sistemleri
Donfuss Yerden Isıtma Sistemleri
Wilo
Wiessmann kombi
Frankische Yerden Isıtma
Daikin Soğutma Sİstemleri
Remeha Yerden Isıtma Sistemleri
Panasonic Klima Sistemi
Buderus Isıtma Sistemleri
Samsung Klima Sistemleri
Honeywell Yerden Isıtma Sistemleri

İletişime Geçin

Aklınızda yeni bir proje mi var? Isıtma – Soğutma – Havalandırma Sistemleri yada diğer mühendislik çözümlerimiz için uzmanlarımızdan fikir alın.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp