İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Sulu Yerden Isıtma

Sulu yerden ısıtma yaşam alanlarının zeminine, içerisinde sürekli sıcak su sirkülasyonu olan borular döşenmesi ile ortamı eşit ve konforlu bir şekilde ısıtan iklimlendirme sistemidir.

Yerden ısıtma sistemleri kullanılan yaşam alanları, ailenize konforlu bir yaşam sunarken, ısı maliyetini  daha tasarruflu hale getirir. Yaşam alanlarınızın ısı kontrolünü elinize almak için İso Mühendislik ile iletişime geçin.

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Bizim İşimiz

Yerden ısıtma sistemleri size konforlu ısınma sağlayan sistemlerdir, zemine entegre ettiğimiz borular içerisinden geçen sıcak suyun ortamı ısıtması ile odanın her yerinde eşit ısı sağlarız. Yerden ısıtma sistemleri kullanabileceğiniz en konforlu ısıtma yöntemlerinden biridir ve İso Mühendislik'te 10 yıllık tecrübemiz ile uzmanlaştığımız bir konudur.  Kaliteli bir sistem uzun ömürlüdür ve İso Mühendilik'te önem verdiğimiz tek konu sizin memnuniyetinizdir. Bu nedenle klasik sorunları yaşamadan, kaliteli, zamanında ve %100 memnuniyet sağlayacağınız bir hizmeti garanti ediyoruz. Yerden ısıtma sistemleri için güvenilir çözüm ortağı aradığınızda, İso Mekanik Mühendislik yanınızda...

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Bu ısıtma sistemi, polimer borular kullanılarak yaşam alanının zeminine uygulanan konforlu bir iklimlendirme sistemidir. Sulu yerden ısıtma uygulaması kolay bir sistemdir. Tıpk  diğer yerden ısıtma sistemlerinde olduğu gibi, ısının zemin altında yayılması ile alttan ısıtma elde edilir.

Sulu yerden ısıtmada binanın tüm tabanı ısıtıcı görevi görür, çok büyük bir ısıtıcı yüzey oluştuğundan çok daha düşük sıcaklıkla ısıtma sağlar ve size tasarruf saglar.

sulu yerden ısıtma
Isınma Maliyetlerinizi Azaltın

Nasıl Çalışır?

Döşeme zemininin altına yerleştirilen boruların içerisinde dolaşan düşük sıcaklıktaki su, öncelikle zemini ısıtır. Isınmış olan zeminden yukarıya doğru yayılan ısı sayesinde ortam ısıtılmış olur. Yerden ısıtma bir ısı kaynağından gelen sıcak suyu yaşam alanı içerisinde kullanarak ısıtma yapar. 

Sistemde ısıtmada ortamın ısıtılması radyatörlü sistemlere göre her zaman daha kullanışlıdır. Isı direk zeminin sıfır seviyesinden başlayarak yükseldiği için yaşam alanlarında ısı kaybı minimumdur.


Sulu Yerden Isıtma

Diğer Isıtma Sistemleri

Verimlilik

Yüksek verimlilik sağlar

Değişken verimlilik

Dağılım

Eşit ve dengeli ısı dağılımı sağlar

Alan bazlı ısıtma

Enerji Tasarrufu

Enerji verimliliği ve düşük işletme maliyetleri sağlar

Yüksek enerji tüketimi

Sistemin Faydaları

Günümüzde sıkça tercih edilen ısıtma sistemlerindendir. Özellikle sunduğu ısı konforu bir çok ailenin bu sistemi tercih etmelerinin temel sebebidir. Ancak ısı konforu tek başına tercih sebebi değildir, aynı zamanda sulu yerden ısıtma ısı maliyetlerinde de tasarruf sağlayarak maddi avantaj sağlar. Aynı büyüklükte iki mekan için sulu yerden ısıtma ve radyatörlü ısıtmayı karşılaştırdığımızda, yerden ısıtma sistemleri ortamı aynı ısı derecesine daha az enerji ile getirdiğinden sağladığı tasarruf faydası önemlidir. İso Mühendislik 10 yıllık yerden ısıtma tecrübesi ile ailenize ısı konforu yaşatacak, kaliteli ve profesyonel ısıtma sistemleri kurar.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın

Sulu yerden ısıtma ihtiyaçlarınız için hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ısıtma ve mühendislik çözümlerini için yerden ısıtma profesyonellerinden fiyat teklifi alın.

Sulu Yerden Isıtma Sistemlerinin Önemi

Sistem daire içinde size alan özgürlüğü sağlar, radyatörler ve radyatör boruları gibi ekstraları olmadığı için mekanlarda kullanım alanını daraltmaz. Homojen bir ısı dağılımı sağlayan bu sistemler, ısının tavana kadar yükselmeden insan boyu seviyesinde kalmasını sağladığı için ortam içerisinde daha rahat yaşam sağlar.. Isıtma suyu ve oda sıcaklığı arasındaki fark az olduğundan, radyatörlü sistemde olduğu gibi mekanlarda aşırı hava akımı oluşmaz. Toz sirkülasyonu önlenir, duvarlarda ve perdelerde kirlenme olmaz. Ayrıca zemine döşenen strafor nedeniyle katlar arasında ısı ve ses yalıtımı sağlanır. Genel olarak sulu yerden ısıtma size konfor, enerji verimliliği, güvenlik, yaşam alanı tasarım özgürlüğü ve sağlıklı ısınma gibi faydalar sunar. Sulu yerden ısıtma sistemi kullanılan yaşam alanlarında artık sıcağın keyfini süreceksiniz.

Sulu yerden ısıtma sistemi, zemin altında döşenmiş olan su dolu borular aracılığıyla ısıyı zeminden ortama ileten bir sistemdir. Sıcak su, bir kazan veya ısı pompası tarafından üretilir ve bu borulara iletilir. Zemindeki borular sayesinde yayılan ısı, odanın her tarafına eşit bir şekilde dağılır.

Sulu yerden ısıtma sistemi, birçok avantaj sunar. Bunlar arasında konforlu ısıtma, eşit ve dengeli ısı dağılımı, enerji verimliliği, düşük işletme maliyetleri, estetik görünüm ve sessiz çalışma gibi özellikler bulunur.

Evet, sulu yerden ısıtma sistemleri hem konutlarda hem de ticari binalarda kullanılabilir. Yeni inşa edilen binalarda veya mevcut binalarda uygun şekilde kurulum yapılması durumunda sulu yerden ısıtma sistemi uygulanabilir.

 Sulu yerden ısıtma sistemi kurulumu uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bir ısıtma uzmanı veya sertifikalı bir tesisatçı ile çalışmanızı öneririm. Kurulum, zemin altına döşenecek boruların yerleştirilmesi, ısı kaynağının seçimi ve bağlantıların doğru şekilde yapılmasını içerir.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin düzenli bakımı önemlidir. Sistemdeki su basıncının kontrol edilmesi, filtrelerin temizlenmesi, kazan veya ısı pompasının periyodik bakımlarının yapılması ve sistemdeki sızıntıların kontrol edilmesi gibi işlemler, sistemin sağlıklı ve verimli şekilde çalışmasını sağlamak için yapılmalıdır.

Sulu Yerden Isıtma Çözüm Ortağınız

İso Mühendislik, mekanik tesisat projelerinde Yerden Isıtma, Soğutma, VRV Sistemleri ve daha bir çok özel uygulama için sektör lideri, uluslar arası firmaların distribütörlüğüne sahiptir.

Uluslar arası standartlarda hizmet vermek, kaliteli uygulamalarla doğa dostu, ekonomik çözümler üretmek için ve yaşam kalitenizi yükseltilmek için güvenilir sistemler kuruyoruz.

Isıtma Sistemleri Çözümleri

İşbirliği Yaptığımız Markalarımız

İso Mühendislik'te sektörün en önemli markaları ile iş birliği yapar, kaliteden asla ödün vermeyiz.

Rehau Yerden Isıtma Sistemleri
Wawin Yerden Isıtma Sistemleri
Donfuss Yerden Isıtma Sistemleri
Wilo
Wiessmann kombi
Frankische Yerden Isıtma
Daikin Soğutma Sİstemleri
Remeha Yerden Isıtma Sistemleri
Panasonic Klima Sistemi
Buderus Isıtma Sistemleri
Samsung Klima Sistemleri
Honeywell Yerden Isıtma Sistemleri

İletişime Geçin

Aklınızda yeni bir proje mi var? Isıtma – Soğutma – Havalandırma Sistemleri yada diğer mühendislik çözümlerimiz için uzmanlarımızdan fikir alın.

×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp