İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Yerden Isıtma Fiyatları ve Maliyetleri 2021

Yerden Isıtma Fiyatları ve Maliyetleri

Yerden Isıtma Fiyatları ve Maliyetleri

En konforlu ısıtma sistemi olan yerden ısıtma sistemi hemen hemen tüm mekanlara uygulanabilir olması bakımından oldukça tercih edilmektedir. Evler, camiler, okullar, spor alanları restoranlar ve daha bir çok alanda rahatlıkla uygulanmaktadır.

Yerden Isıtma Fiyatları ve Maliyetleri

Peki yerden ısıtma maliyetli midir? Cevap tabiki hayır.

Kaliteli bir sistem olarak tercih edilen yerden ısıtma sistemleri, maliyet olarak da petekli ısıtmadan daha çok maliyetli değildir. 50 derece ve altında dolaşan su sıcaklığı ile mekanları ısıtmakta ve bu bağlamda metrekareye bağlı olarak %5 ile %10 arasında yakıt tasarrufu da sağlamaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri maliyeti, kurulum aşamasında da malzeme ve işçilik olarak benzer bir maliyete sahiptir. Sağladığı ısı konforu ve maliyet tasarrufu ile en çok tercih edilen ısıtma sistemlerindendir.

Yerden Isıtma Fiyatları

Yerden Isıtma Fiyatları

Yerden ısıtma sistemi fiyatları m2 üzerinden fiyatlandırılmakta ve bir çok unsura bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kullanım kolaylığı sağlaması,  bakım derdi olmaması ve uzun ömürlü olması göz önünde bulundurulduğunda yerden ısıtma hiç de maliyetli değildir.

Isıtma sisteminde kullanılacak malzeme, sistemin kullanılacağı yere göre belirlenmekte ve yerden ısıtma sistemi fiyatları buna göre oluşturulmaktadır. Burada fiyatı etkileyen iki önemli faktör vardır.

  • Malzeme kalitesi ve tercihi
  • Sistem uygulamasının çeşitleri

İşçilik, malzeme kalite farkı ve uygulama seçeneği gibi faktörler de ele alındığında değişkenlik gösteren yerden ısıtma sistemi fiyatları ortalama olarak; m2’si 8 euro +kdv ile 15 euro + kdv arasında değişmektedir.

Yerden Isıtma Ekipmanları ve Malzemeleri Nelerdir?

Yerden ısıtma ekipmanları ve malzemeleri, uygulanabilirliği kolay olan ve en verimli yönteme uygun olarak tasarlanır. Kullanım bakımından her zaman en iyi sonucu alabilmek hedefiyle, en iyi ısınmayı elde etmek üzere tasarlanırlar. Sulu yerden ısıtma malzemelerinin hepsi ayrı ayrı işlevlere sahip olup, kalite ve kullanım yerine göre farklılık göstermektedir.

Bunların başında da ilk önce sulu ısıtmaya uygun ısıtma boruları gelmektedir. Bu boruların kalitesi ve niteliği, kurulacak sulu yerden ısıtma sisteminin de kalitesini etkileyecektir. Sıcak su bu boruların içinden geçerek ısınma sağlar. 7,5 – 22,5 cm aralığında değişen çap genişliğine sahip olan bu borular uzun senelerce kullanılabilmektedir.

İso Mühendislik Yerden Isıtma

Diğer bir önemli parça ise modülasyon panelleridir. Özellikle ısı yalıtımı için oldukça önemli olan bu yerden ısıtma ekipmanı, zemine yerleştirilir ve dekorasyona hiçetkisi olmadan ısı yalıtımını sağlar.

Diğer bir yerden ısıtma malzemesi ise dağıtım kutusu yani çerçeveli kollektörlerdir. Oldukça önemli olan bu parça kullanıcılar tarafından görülebilen tek parçadır. Kollektör ana vana termometresi, doldurma musluğu ve hava prujör parçaları barındırır.

Zaman zaman yoğuşma sensörlerine de ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların yanında, düzeltme aparatları, sinyal güçlendiriciler, boru tutucular gibi malzemeler de yerden sulu ısıtma kurulurken kullanılan diğer malzemelerdir. Tüm bu alanlarda deneyimli, bilgili ve memnuniyet garantili hizmet almakiçin, güvenilir çözüm desteğiyle İso Mühendislik yerden ısıtma sistemleri ile yanınızda.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp