İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Yerden Isıtma Maliyeti Ne Kadar? 2023

yerden ısıtma

Yerden ısıtma maliyeti ile ilgili net bilgi için;

 • Yerden ısıtmanın türü, 
 • Yerden ısıtma yapılacak alanın büyüklüğü
 • Yerden ısıtmada kullanılacak ekipman modelleri

gibi birçok kriterin aynı anda değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmeye göre bütçe ve maliyet kontrolü sağlanabilir.

Yerden Isıtma Türlerinde Yerden Isıtma Maliyeti

Yerden ısıtma 3 farklı türde yapılabilir. Bunlar:

 • Sulu Yerden Isıtma Sistemi
 • Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi
 • Karbon Filmli Yerden Isıtma Sistemi

olarak tercih edilebilir. Her ısıtma sisteminin kullanıldığı alan farklıdır.

2023

Sulu Yerden Isıtma Sisteminde Yerden Isıtma Maliyeti

Sulu yerden ısıtma sistemi tercih edilirken ısının kaynağı ve kullanım alanı gibi özellikler dikkate alınır. Sulu yerden ısıtma sisteminin kullanıldığı alanın özellikleri dikkate alınarak bir plan ve proje hazırlanır. Proje hazırlandıktan sonra alanda kullanılan kombi, güneş enerjisi ya da ısı pompası gibi mekanik sistemlerin sulu sistemlere entegre edilir. Sulu sistemde zemine döşenen borular aracılığı ile güvenli ve konforlu bir ısınma gerçekleşir. Kullanılan boruların uçları ana boruda (kolektörde) toplanır ve kolektörün olduğu yerden ortamın sıcaklık ayarı sağlanmış olur.

Sulu yerden ısıtma sistemi; verimli, sağlıklı ve uzun ömürlü bir sistemdir. Sulu yerden ısıtma sayesinde bulunduğunuz alandaki ısı konforunu optimum düzeyde yaşarsınız.

Sulu yerden ısıtma maliyeti 2023 yılı için en net bilgiyi İSO Mühendislik ile iletişime geçerek detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. İSO Mühendislik olarak size en iyi sulu yerden ısıtma sistemi hizmetini en makul m2 fiyatları ile sağlıyoruz.

Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminde Yerden Isıtma Maliyeti

Elektrik ile yerden ısıtma yapılan sisteme, elektrikli yerden ısıtma sistemi denilir. Elektrikli yerden ısıtma sisteminde kablolar döşeneceği için inşaat sırasında veya ev yenileme projelerinde tercih edilir. Isıtıcı şiltelerin kullanıldığı yerden ısıtma sisteminde zeminde daha verimli bir ısınma gerçekleşir. Elektrik kablolu yerden ısıtma sisteminde kablolar zeminin altına döşenerek ısıtma gerçekleştirilir.

Elektrikli yerden ısıtmada, ortamdaki ısı zeminden alana eşit şekilde yayılır. Zeminden yayılan ısının eşit şekilde yayılması dijital yerden ısıtma termostatları sayesinde gerçekleşir. Şilte ile yerden ısıtma sistemi olarak da bilinen bu çözümler; ısı, konfor ve maliyet göz önüne alındığında oldukça avantajlı olduğu görülmektedir. Kullanılacak alanının büyüklüğü ve tercih edilecek sisteme göre elektrik kablolu yerden ısıtma maliyeti m² fiyatı değişkenlik gösterir. En iyi fiyat ve memnun kalacağınız hizmetler için İSO Mühendislik ile iletişime geçebilir ve projeniz hakkında görüşme talep edebilirsiniz.

Karbon Filmli Yerden Isıtma Sistemi

Ortam ısınmasını etkili şekilde sağlamak adına tercih edilen karbon filmli yerden ısıtma sistemi; güvenli ve ekonomik bir ısıtma çözümü olarak tercih edilir. Karbon filmli yerden ısıtma sistemi, yüzeydeki sıcaklığın alandaki her yere eşit şekilde dağılımını sağlar. Karbon filmli yerden ısıtma sistemi ise halı altına döşenen karbon film ile mekânın ısınmasını sağlar. Karbon filmli yerden ısıtma sistemi döşenirken kolay ve hızlı montaj gerçekleşir. Bakım ve tamir gibi detaylarla uğraşmayacağınız bu sistem, insan sağlığı için de oldukça uygun bir sistemdir.

Bilgi Notu: Her alanda enerji verimliliği ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

yerden ısıtma maliyet

Yerden Isıtma Yapılacak Alanın Büyüklüğü

Yerden ısıtma yapılacak olan alanın m² büyüklüğü de oldukça önemlidir. Evin ya da alanın tüm odalarına mı yerden ısıtma sistemi yapılacak, yalnız belirli alanlara mı yapılacak tüm bu detaylar yerden ısıtma maliyeti için önemlidir.

Yerden ısıtma sistemlerinde maliyeti uzun vadede etkileyecek olan bir diğer durum ise yerden ısıtma straforunun kullanılmasıdır. 

Yerden ısıtma straforunun kullanılma amacı, ısıtma borularının yere sabitlenmesi ve kullanım sırasında eşit şekilde enerji dağıtımı yapabilmektir. Bu şekilde zemin boruları daha nizamlı ve pratik olarak montaj yapılır. Yerden ısıtma straforu, direkt olarak zemine boru döşendiğinde ısı kaybı oluşacağı için ısının daha iyi bir şekilde dengelenmesine ve ortamdaki ısının korunmasına yardımcı olarak oluşabilecek ısı kayıplarını önler. Strafor çok önemli bir malzeme olduğu için kullanılacak straforun kalitesine de oldukça önemlidir. İSO Mühendislik olarak hem strafor döşemesi olarak hem de malzeme kalitesi ile yerden ısıtma sistemlerinde her zaman memnuniyet garantili sistemler yapıyoruz. Yerden ısıtma straforu hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 1. Cami,
 2. Okul,
 3. Hastane,
 4. Stadyum,
 5. Mağaza

gibi alanlarda sulu yerden ısıtma sistemi tercih edilir. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan 3 farklı uygulama yöntemi arasında en çok tercih edilen yöntem sulu yerden ısıtma sistemidir.

Yerden ısıtma sisteminde en iyi verim için en kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. 

Sulu veya borulu yerden ısıtma malzemeleri genel olarak;

 1. Isı yalıtım levhası,
 2. Yerden ısıtma boruları,
 3. Kenar yalıtım bantları,
 4. Kolektör,
 5. U klips, 
 6. Köşe düzeltici,
 7. Kesme vanası,
 8. Çeşitli otomasyon ürünleri,
 9. Test göstergesi ve şap kullanılır.
 
Bu malzemelerin her biri oldukça önemlidir. Yerden ısıtma sisteminin sağlıklı şekilde kurulması ve enerji verimliliği sağlanması için büyük önemi bulunmaktadır. ISO Mühendislik olarak ise tüm malzemeler en kaliteli şekilde temin edilmektedir.

8 yanıt

 1. Geri bildirim: sildenafil 25 mg india
 2. Geri bildirim: vardenafil reddit
 3. Geri bildirim: purchase ivermectin
 4. Geri bildirim: stromectol ebay
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp