İso Mühendislik - Logo - Beyaz

Yerden Isıtma Sistemleri Hakkında Her Şey

Riva Düşler Vadisi Yerden Isıtma
Riva Düşler Vadisi Yerden Isıtma

Yerden Isıtma Sistemleri Hakkında Her Şey

Riva, Şile, Ağva… Buralarda yaşamak aklınızdan geçiyor mu? İso Mühendislik Düşler Vadisi’nde yerden ısıtma sistemleri kurarak, burada yaşayan insanlara doğayla iç içe, rahat ve konforlu bir iç mekan yaratmalarında yardımcı oluyor.

Günümüzde gerek çevreye karşı duyarlılık, gerek metropollerden kaçış, gerek de kişisel, çok çeşitli başka sebeplerle çoğu kişi şehir dışında yaşama fikrine sıcak bakmakta, hatta buralarda yerleşim yerleri çoktan oluşmakta. Yerden ısıtma sistemleri de bu alanlarda yaşayan insanların en çok tercih ettiği ısıtma şekli haline gelmekte.

Son zamanlarda Riva taraflarında kurulan Düşler Vadisi, bu ısıtma sistemlerini seçen lokasyonlardan biri. İnsan yaşamına en uygun ısıtma yöntemi olan yerden ısıtma sistemleri sulu ve elektrikli olarak ikiye ayrılmakta ve hem kullanım alanına göre hem de kullanıcı tercihine göre değişmekte.

İso Mühendislik Riva Düşler Vadisi’nde yaptığı yerden ısıtma projeleriyle doğayla içiçe yaşamak isteyen kullanıcılara, doğaya uyumlu ve zararsız olan bu sistemleri uyguluyor.

Yerden Isıtma Sistemleri Maliyetli Mi?

Düşünülenin aksine, yerden ısıtma hiç de maliyetli değildir. Daha doğrusu maliyeti, diğer ısıtma sistemlerinden çok da farklı değildir. Üstelik elektrikli ve sulu yerden ısıtma sistemlerinde bakım ve tadilat sıklığı da çok azdır.

Bu anlamda da oldukça masrafsız olan yerden ısıtma sistemleri hem kurulum hem de kullanım aşamasında ekstra maliyet yaratmamaktadır. Yakıt tüketimi olarak da makul olan bu sistemler kullanıcı dostudur.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

• Çok daha az enerji sarfiyatı ile tasarrufludur.
• Alternatif enerji kullanımına uygundur. (su, elektrik)
• Konforlu bir ısınma sunar. Önce ayaktan başlayarak başa doğru ısınma insan sağlığı açısından en iyi ısınma biçimidir.
• Hava sirkülasyonu ile sıcak hava homojen dağılır.
• Alandan tasarruf sağlar.
• Tozları yakmayacağı için havada dolaşımları azalır ve solunum ile insan bedenine girişleri engellenir.
• Yerden ısıtmanın ömrü uzundur.
• Ortamdaki nemi kurutmayacağı için alerji ve benzeri solunum hastalıklarını tetiklemez.
• Güvenlidir.

Yerden Isıtma Nasıl Kullanılır?

Yerden ısıtma sistemleri uygulaması, ısıtılması planlanan yerin döşeme zemini altına, ısıyı iletecek (sulu borulu veya elektrikli) boru veya kabloların döşenmesi ve üzerine ince bir şap atılması şeklinde yapılır.
Şap sonrasında istenilen zemin malzemesi kaplanarak sistem tamamlanır.

Bu zemin malzemeleri; ahşap, laminant, mermer, seramik ve daha bir çok şey olabilir. Daha sonra otomasyona geçilir. Isıtılan mekanlara termostatlar ve otomasyon sistemi de kurulur. Odalardaki termostatlar ait oldukları odanın ısısını kontrol ederler. Böylece homojen ve konforlu yerden ısıtma sağlanmış olur.

Riva’ da bulunan Düşler Vadisi’nde de benzer çalışmalar yapılmıştır. Özellikle villa tipi büyük evlerde, yerden ısıtmanın konforu daha da göz önüne çıkmaktadır. Düşler Vadisi gibi geniş alanda konfor sağlamak için de yerden ısıtma uygulaması en verimli uygulamalardan olacaktır.

Özellikle Riva, Şile, Ağva gibi doğayla uyumlu içiçe yerlerde yaşamak isteyenler için de yerden ısıtma sistemlerinde daha uygun bir sistem düşünülemez. İso Mühendislik bu alanda Türkiye’nin her yerine olduğu gibi Riva’ya da yerden ısıtma hizmeti vermektedir.

Siz de bu konuda bilgi almak için hemen iletişime geçebilir, merak ettiklerinize cevap alabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
OUR HEAD PLUMBER
Willaim Wright

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RECENT POSTS
FOLLOW US ON
×

Merhaba!

İso Mekanik Mühendisliğe Hoşgeldiniz. Teknik Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz

× WhatsApp